Michalovská Dukla pánom východu, Košice zdolala 3:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 49. kola Tipos Extraligy na domácom ľade nad HC Košice 3:1 a dosiahli tak tretie víťazstvo v rade.

Michalovčania síce prehrávali po dvoch tretinách 0:1, v tretej časti ale gólmi Pavla Regendu, Andreja Kukuču a Žigu Pavlina zlomili zápas na svoju stranu. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia v nedeľu na ľade Spišskej Novej Vsi.

Východoslovenské derby veľa hokejovej krásy neprinieslo. Viac sa bojovalo, prevládali defenzívy. Hneď v úvode ohrozil košickú bránku Regenda, na druhej strane po závare druhého útoku puk skákal na bránkovej čiare. To bolo na dlhší čas všetko zaujímavé. Michalovčania nevyužili presilovku po faule Klhúfka. V pätnástej minúte za to pykali, keď McPherson „nabil“ Jakubovi Cibákovi a ten otvoril skóre duelu. Hostia mohli z prvej časti vyťažiť ešte viac, následnú presilovku po prísnom vylúčení Regendu ale nevyužili.

Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil. Naďalej mu vládli defenzívy. Zmeniť to chcel v 25. minúte hosťujúci Michal Mrázik, jeho strelu z ideálnej parkety perfektne skryl do lapačky Tomáš Vošvrda. Potom dal o sebe dvakrát vedieť domáci Regenda, jeho strely tesne minuli košickú bránku, po pokusu Kukuču spoza nej mali hostia aj poriadnu dávku šťastia. Michalovčania na vyrovnanie nevyužili ani dve presilovky v rade v samom závere tejto časti.

V tej tretej konečne prelomili strelecké prekliatie. Najprv prečkali vylúčenie Romana Žitného a potom gólovo udreli, keď sa presadil po krásnej individuálnej akcii Pavol Regenda. Domáci sa dostali na koňa. V následnej presilovke po vylúčení Klhúfka sa ešte skóre nemenilo, v 54. minúte už áno, keď skackajúcu puk doklepol do siete Andrej Kukuča. Za hostí mohol v presilovke odpovedať Marek Bartánus, Vošvrda bol ale proti. Košičania vrhli všetky sily do útoku, odvolali brankára Košarišťana, čo sa im nakoniec vypomstilo, keď strelou od vlastnej bránky definitívne pečatil konečný výsledok Žiga Pavlin.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 46. Regenda (Cameranesi), 54. Kukuča (Žitný, Buc), 60. Pavlin – 15. Cibák (McPherson, Mrázik)
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Snášel - Hájnik, Bogdaň. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda - Macejko, Pavlin, Stripai, Bokroš, Gajdoš, Luža - Mráz, Cameranesi, Regenda - Galamboš, Suja, Erkinjuntti - Kukuča, Buc, Žitný - Hajnik, Mašlonka, Lačný.
HC: Košarišťan - Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko - Bartánus, Slovák, McPherson - Pereskokov, Chovan, Paršin - Rogoň, Mrázik, Klhúfek - Milý, Linet, Jokeľ - Havrila.

Uverejnené: 06.01.2022 21:01:01