files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Župa spúšťa registračný systém na očkovanie v teréne aj vo vakcinačných centrách

Košický samosprávny kraj spúšťa možnosť očkovania na základe registrácie prostredníctvom webovej stránky www.ockovanieksk.sk. Registrácia vopred východniarom ušetrí čas, keďže sa budú môcť zaregistrovať na očkovanie na presne určený termín. Záujemcovia o vakcínu sa prostredníctvom online formulára budú môcť nahlásiť na všetky tri dávky aktuálne dostupných vakcín, ktoré zdravotníci podávajú vo vakcinačných centrách v Košiciach, Michalovciach, Spišskej Novej Vsi, vo všetkých očkovacích kójach v košických nákupných centrách Optima, Aupark, Galéria, Tesco na Trolejbusovej ulici, Tesco Nad Jazerom aj v budove Stanice – Košice, ako aj v obchodnom centre Madaras v Spišskej Novej Vsi.

Nahlásiť sa na konkrétny čas a dátum bude možné aj pri vakcinácii v rámci výjazdovej služby, a to v mestách Rožňava, Trebišov, Dobšiná, Čierna nad Tisou, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Gelnica, Krompachy, Sobrance či  Strážske. Kraj bude v týchto mestách očkovať na základe pripraveného harmonogramu v interiéri mestských úradov alebo domov kultúry. Zaregistrovať sa budú môcť záujemcovia starší ako18 rokov, pre deti budú vyhradené termíny v očkovacích centrách za prítomnosti pediatra. 

Na webovej stránke www.ockovanieksk.sk je dostupný registračný formulár. Okrem osobných údajov je potrebné zadať aj to, či ide o prvú druhú alebo tretiu dávku príslušnej vakcíny. Podľa usmernení ministerstva zdravotníctva, požiadať o tretiu dávku môžu iba osoby staršie ako 18 rokov. Po vyplnení formulára bude záujemcom doručená informácia o prijatí registrácie s časom, dátumom a miestom očkovania, ktoré si zvolili. V prípade akýchkoľvek otázok, ktoré súvisia s očkovaním či registrovaním, sa môžu obyvatelia dozvedieť viac na telefónnom čísle 0850 122 085, ktoré od spustenia očkovania slúži ako infolinka. Prvých obyvateľov, ktorí využijú registračný systém župa zaočkuje 10. januára. „Verím, že aj toto riešenie pomôže obyvateľom rozhodnúť sa pre vakcináciu. Očkovanie bude ešte pohodlnejšie aj pre ľudí z okresov, v ktorých chýba k dosiahnutiu covidového žolíka už iba pár stoviek ľudí. Aktuálne je k nemu najbližšie okres Spišská Nová Ves, kde je potrebné zaočkovať ešte 356 ľudí nad 50 rokov,“ poznamenal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Na žolíka majú nárok okresy, kde zaočkovanosť obyvateľov nad 50 rokov presiahne úroveň 65 percent. K tejto méte má blízko aj okres Košice-okolie, kde na získanie žolíka potrebujú zaočkovať ešte 469 ľudí. V ostatných okresoch je zaočkovanosť ľudí nad 50 rokov nasledovná: Trebišov 61,70 percenta (chýba 1 172 ľudí), Rožňava 61,07 percenta (chýba 859 ľudí), Michalovce 60,38 percenta (chýba 1 727 ľudí), Gelnica 57,93 percenta (chýba 723 ľudí) a Sobrance 57,31 percenta (chýba 627 ľudí).Uverejnené: 08.01.2022 14:00:38 files/40di62oipgqfrb8f.JPG
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.