Michalovské víťazstvo režírovali šestnásťroční strelci

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili aj vo svojom druhom prípravnom zápase pred jarnou časťou, keď na vlastnej umelej tráve zdolali popredného účastníka druhej ligy FC Košice 3:0. O góly sa postarali dvaja šestnásťroční strelci. Dva zaznamenal Zoran Záhradník, jeden pridal Dávid Petrik. Michalovčania sa najbližšie predstavia takisto doma, keď v sobotu o 13.00 hod. privítajú Trebišov.

Aj pred zrakom bývalého reprezentačného trénera Jána Kozáka sa v prvom polčase hral obojstranne vyrovnaný futbal. Viac z hry, čo sa týka ofenzívy, mal dokonca druholigista, ktorému ale rozhodcovia v tejto časti neuznali dva góly, Kožuchar navyše v závere v tutovke vychytal Joneca. Po prestávka obaja tréneri mohutne prestriedali a viac to pomohlo Michalovčanom. Tí začali preberať iniciatívu a nakoniec to premenili aj v strelené góly. V 74. minúte Marcin našiel Zahradníka, ktorý otvoril skóre. O šesť minút neskôr sa presne trafil opäť po Marcinovej prihrávke aj Zahradníkov rovesník Dávid Petrík, no a dobrý výkon okorenil druhým gólom v 87. minúte Záhradník, ktorému to ideálne „načapoval“ ako inak Matúš Marcin.

MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 3:0 (0:0)
Góly: 74. a 87. Z. Záhradník, 80. Petrík
MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: Kozhukhar - Kotula, Volanakis, F. Vaško, D. Magda - Kanu - Popovits, Gembický, Ntotis, I. Žofčák - M. Trusa. 2. polčas: Száraz - M. Kolesár, Artabe, Ranko, Méndez - Neofytidis - Petrík, Oshima, Peňa, M. Marcin - Z. Záhradník
FC: Valach - Terzič, Jakúbek, Chríbik, Jonec, D. Guba, Tišťan, Brborič, E. Pačinda, Gáll, Mölvadgaard (striedali: Repko - S. Magda, Gladiš, M. Sovič ml., Nhakanipho, Liener, Gallovič, Václav, F. Kis, M. Vasiľ)

Uverejnené: 19.01.2022 17:50:00