V zápase zvratov tesné víťazstvo michalovskej Dukly nad Prešovom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 32. kola Tipos Extraligy nad HC Grotto Prešov 4:3 a opäť sa tak vrátili na víťaznú vlnu. Na víťazstve sa podieľali štyria strelci – Roman Faith, Taylor Doherty, Andrej Kukuča a Tony Cameransi. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia v nedeľu na ľade Popradu.

Michalovčania pred prázdnymi tribúnami boli od úvodu aktívnejším tímom, no inkasovali ako prví. Prešovčania totiž premenili svoj prvý pobyt v ich útočnom pásme na gól, keď po Čachovej prihrávke presne mieril Charbonneau. Domáci mohli odpovedať v desiatej minúte po vylúčení Jendroľa. Presilovku nakoniec premenili na vyrovnanie, po tom, čo Faith tečoval Sujovu strelu za chrbát bezmocného Petríka. Aj po vyrovnaní boli Michalovčania lepším tímom a zaslúžene sa ujali vedenia. V pätnástej minúte nahadzoval puk na bránku Doherty a ten skončil až v sieti.

Začiatok druhej časti kopíroval prvú. Opäť boli aktívnejším tímom domáci, ktorým sa aktivita vyplatila v 27. minúte. Už stratený puk v útočnom pásme vybojoval Regenda, posunul ho Kukučovi a ten upravil na 3:1. O necelú minútu sa ale hostia vrátili do hry, keď na 2:3 z ich pohľadu znížil Čacho. Od tohto momentu sa hralo hore-dole, ale ani jeden tím si gólovú šancu nevypracoval. Prešovčania mohli vyrovnať po faule Dohertyho, v presilovke ale nedokázali prekonať pevnú michalovskú defenzívu.

V tretej časti sa hra vyrovnala. Hostia sa dopustili ďalšieho faulu a Michalovčania opäť trestali, tentoraz vylúčenie Nauša, keď od modrej prestrelil Petríka Cameranesi. Prešovčania sa však aj po druhýkrát vrátili do zápasu. Na Cameranesiho gól odpovedal v 49. minúte Klíma. Hostia sa následne tlačili do ofenzívy oveľa viac, vytúžené vyrovnanie ale neprišlo, a tak Michalovčania odpovedali na utorkovú prehru v Banskej Bystrici najlepším možným spôsobom.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Grotto Prešov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 12. Faith (Suja) pres/1, 14. Doherty (Kukuča), 27. Kukuča (Regenda), 46. Cameranesi (Erkinjuntti, Regenda) pres/1 – 6. Charbonneau (Čacho), 28. Čacho (Welychka, Charbonneau), 49. Klíma (Sýkora)
Vylúčení: 3:3.  Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Orolin - Šoltyés, Ordzovenský. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Williams - Macejko, Pavlin, Suja, Doherty, Mihalik, Bokroš, Gajdoš - Regenda, Cameranesi, Kukuča - Keränen, Galamboš, Galbavý - Faith, Erkinjuntti, Žitný - Mašlonka, Buc, Przygodzki.
HC GROTTO: Petrík - Rajnoha, F. Fekiač, Bakala, Glazkov, Jendroľ, O. Turan, Ružička - Michnáč, Valent, Sýkora - Charbonneau, Čacho, Welychka - A. Nauš, Zagrapan, Šimun - Lialka, V. Fekiač, T. Klíma.

Uverejnené: 21.01.2022 22:28:37