Michalovská Dukla po korone nestačila na Košice

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v stretnutí 36.kola Tipos Extraligy na svojom ľade s HC Košice 1:4, keď ich jediný gól strelil Jakub Suja. Zverenci trénera Tomeka Valtonena budú najbližšie v hre už v nedeľu, kedy od 16.00 hod. privítajú majstra HKM Zvolen.

V zápase dvoch tímov po koronapauze boli od úvodu jasne lepší Košičania. Po úvodných pretaktizovaných minútach mohli skóre aj napriek tomu otvoriť domáci. V presilovke pri vylúčení Romančíka si vypracovali jednu čistú gólovú šancu, Cameranesi ale mieril iba do hornej žŕdky Riečického brány. V osemnástej minúte sa tak skóre otváralo na druhej strane. Prispela k tomu aj chyba novej michalovskej posily, obrancu Rossa, ktorý až príliš váhal s odhodením puku, toho sa zmocnil Paršin, strelu Slováka vyrazil Williams pred seba a Marek Bartánus už nemal problém skórovať. O dve minúty neskôr sa Ross dopustil ďalšej chyby a opäť z tohto profitoval Marek Bartánus, ktorý dopravil puk do siete aj druhýkrát.

Druhý tretinu začali domáci lepšie a odmenou im bol kontaktný gól. V dvadsiatej minúte sa puk dostal na modrej k Jakubovi Sujovi a ten tvrdou strelou nedal Riečickému šancu. Domáci mohli zrovnať skóre po vylúčení Snuggeruda, presilovka im však nevyšla. To, ako sa využíva presilovka im ukázali Košičania v 36. minúte, kedy pykal za faul Cameranesi. Brian Ihnačák krásne našiel Michala Chovana, ktorý poslal Košičanov do dvojgólového vedenia. To ešte nebolo zo strany „oceliarov“ všetko. Na začiatku poslednej minúty posunul Pereskokov puk Šedivému, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Dva góly do šatne definitívne zlomili michalovský odpor a v tretej časti sa východoslovenské derby už len dohrávalo. Michalovčania sa síce snažili, no pred bránkou boli málo dôrazní a Riečický držal svojich naďalej nad vodou. No a keď sa hosťom nepodarilo využiť dve presilovky v rade, zo Zemplína si po prvýkrát v sezóne odviezli víťazstvo, keď triumfovali 4:1.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Góly: 25. Suja (Buc) – 18. Bartánus (M. Slovák, Paršin), 20. Bartánus (M. Slovák), 36. Chovan (B. Ihnacak) pres/1, 40. Šedivý (Pereskokov, Cibák)
Vylúčení: 4:3. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Moller, Orolin - Ordzovenský, Jurčiak. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Williams – Ross, Doherty, Suja, Pavlin, Macejko, Bokroš, V. Mihálik – Kukuča, Cameranesi, B. Mráz – R. Faith, Erkinjuntti, Žitný – Keränen, Galamboš, Galbavý – Mašlonka, Buc, Przygodski.
HC: Riečický – Saucerman, Snuggerud, L. Romančík, Cibák, Šedivý, Novota, Marián Štec – Bartánus, M. Slovák, Paršin – M. Mrázik, B. Ihnacak, McPherson – Pereskokov, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Linet, Jokeľ.

Uverejnené: 04.02.2022 21:53:44