Michalovská Dukla pokorila majstra

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 37. kola Tipos Extraligy na domácom ľade nad HKM Zvolen 4:2. Dva góly do siete aktuálneho majstra zaznamenal Roman Žitný, po jednom pridali Andrej Kukuča a Jakub Suja.

Michalovčania vstúpili do zápasu úplne inak ako v piatok proti Košiciam. Sami diktovali tempo hry, tlačili sa pred bránku, vytvárali si tlak a od úvodu ohrozovali Adama Trenčana v bránke aktuálneho majstra. V štvrtej minúte fauloval Kotvan prenikajúceho Keränena a v presilovej hre pretlačil puk za Trenčanov chrbát Andrej Kukuča. V deviatej minúte išiel na trestnú lavicu Diakov, jeho vylúčenie ale domáci už nepotrestali a prišiel za to trest na druhej strane. Pri vylúčení Przygodzkeho nabil Roy Kriegerovi a kanadský útočník z jednej vyrovnal na 1:1.

Aj v druhej tretine mali viac z hry domáci, ktorí boli opäť aktívnejší. Najskôr prežili vylúčenie Mihálika ešte z konca prvej tretiny a potom gólovo udreli, keď Žitný blafákom nedal Trenčanovi najmenšiu šancu. Aj po strelenom góle boli domáci lepším tímom. Ich náskok mohol zvýšiť po polovici tretiny Cameranesi, ktorý prišiel obranou Zvolena, no Trenčan ho vychytal A keď si zvolenský brankár za pomoci obrany poradil aj so strelou Buca, po druhej tretine viedli domáci rozdielom jedného gólu.

V tretej časti zaujímavý duel pokračoval. Michalovčania síce nepremenili presilovku po faule Meliška ešte z konca druhej časti, v 43. minúte sa ale pred brankárom Trenčanom najlepšie zorientoval Roman Žitný a strelil svoj druhý gól v zápase. Následne Michalovčania ustáli vylúčenie Mašlonku, v 52. minúte presa ale inkasovali, keď strelu Hraška tečoval do siete Jedlička. Kontaktný gól pridal zápasu náboj, Zvolenčania už ale v nervóznom závere nedokázali vyrovnať a s Michalovcami tak prehrali tretí zo štyroch doterajších duelov, prvý na ľade Michaloviec. Ich prehru ešte prikrášlil gólom do prázdnej bránky Jakub Suja.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 5. Kukuča (Suja, Žitný) pres/1, 24. Žitný (Galamboš), 43. Žitný, 60. Suja – 15. Krieger (Osterberg, Leskinen) pres/1, 52. Jedlička (Hraško, Kubka).
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Valach - Staššák, Jurčiak. Divákov: 517.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda - Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Mráz – Faith, Cameranesi, Suja – Keränen, Buc, Kukuča – Galbavý, Galamboš, Žitný – Mašlonka, Erkinjuntti, Przygodzki.
HKM: Trenčan - Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Meliško – Jedlička, Saracino, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Stupka, Mikúš, Török – Csányi, Marcinek, Chlepčok.

Uverejnené: 06.02.2022 18:51:25