Nešťastná prehra Zemplínčanov so Sereďou

Futbalistom MFK Zemplín Michalovce nevyšiel štart do jarnej časti, keď v zápase dvadsiateho kola Fortuna ligy prehrali na domácej pôde v „šesťbodovom“ dueli so Sereďou 0:1. Jediný gól zápasu zaznamenal po pol hodine hosťujúci Roko Jureškin. Zverenci trénera Miroslava Nemca sa najbližšie predstavia budúcu sobotu na ihrisku Žiliny.

Michalovčania začali dôležitý duel pre oboch lepšie. V prvej pätnásťminútovke boli niekoľkokrát blízko k otváraciemu gólu. Aktivitou vynikali predovšetkým Popovits a Marcin. Po centri druhého menovaného v štvrtej minúte mieril Igor Žofčák hlavou tesne nad. O dve minúty neskôr posielal Marcin do pokutového územia ďalší center, Yilmazovu strelu zrazila obrana na rohový kop, po ňom hlavičkoval turecký útočník vedľa. V deviatej minúte prišla ďalšia michalovská šanca. Na Žofčákov rohový kop vyskočil najvyššie Ranko, jeho hlavička išla takisto nad. No a v pätnástej minúte si domáci vypracovali najväčšiu šancu, keď sa Popovits rútil sám na brankára Chudého, trafil však len do jeho nôh a následnú odrazenú loptu už upratala obrana hostí. Následne sa hra vyrovnala. Hostia čakali na brejkovú šancu a tá prišla po pol hodine. Jureškin vybojoval pred pokutovým územím loptu, dlhým šprintom si nabehol na pas Fábry a nechytateľnou strelou prekonal Kožuchara.

Do druhého polčasu už Michalovčania nastúpili bez svojho kapitána Igora Žofčáka, ktorému prišlo počas prvého dejstva nevoľno. V strede poľa ho nahradil Begala, cez ktorého išla prakticky každá akcia aktívnejších domácich. Tí niekoľkokrát zamkli Sereď na jej polovici, gól im však nebolo súdené streliť. V 57. minúte mal na to šancu opäť Yilmaz, opäť ale mieril vedľa, o dve minúty neskôr Marcin opečiatkoval žrď. Krátko po hodine hry hlavičkoval Yilmaz nad, v 72. minúte mal gól na kopačke Ranko a štyri minúty pred koncom Marcin zblízka trafil len na čiare stojaceho Chudého. V samom závere si Michalovčania pýtali penaltu po ruke, avšak hlavný arbiter Očenáš po porade s VARom pokutový kop nezapískal...

MFK Zemplín Michalovce - ŠKF Sereď 0:1 (0:1)
Gól: 32. Jureškin.
ŽK: 16. Oshima, 38. Kanu, 42. F. Vaško, 56. Méndez - 90+. Ljubičič.
Rozhodovali: Očenáš - Vitko, Vorel; 364 divákov.
MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula, F. Vaško, Ranko, Méndez - Kanu (86. Ntotis) - M. Marcin (86. D. Magda), Oshima, I. Žofčák (46. M. Begala) - Yilmaz, Popovits (68. Peňa).
ŠKF: Chudý - Todoroski, Ljubičič, T. Hučko, Jureškin - Mičin (70. D. Potoma), Iglesias (90. M. Popovič) - Morong, A. Fábry (70. Radič), Košťál (58. Yao) - Haša.

Uverejnené: 11.02.2022 19:59:54