Desaťgólové víťazstvo Iuventy nad Zlínom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa vrátili na víťaznú vlnu, keď v zápase osemnásteho kola MOL ligy zdolali na vlastnej pôde Handball PSG Zlín hladko o desať gólov 39:29. Gólovo vynikla osemgólová Ivana Godečová, sedem presných zásahov pridala Dana Abildová. Na naše dievčatá čaká budúci týždeň dvojzápas za riekou Morava. Najskôr v stredu v Prahe duel devätnásteho kola proti Slavii Praha, o deň neskôr predohrávaný zápas 21. kola v Plzni.

Pred začiatkom zápasu si hráčky spolu s trénermi a divákmi uctili minútou tichou bývalého funkcionára Iuventy Tibora Šimoniča, ktorý zomrel ešte v prvom mesiaci roka 2022. Michalovčanky nezačali svoj prvý domáci zápas v tomto roku ideálne a po dvoch minútach prehrávali 0:2. Keď sa v piatej minúte presadila Lenka Sekulová bolo 1:4. Následne síce Abildová dvoma gólmi v rade znížila, po ďalšom presnom zásahu Zlína, ktorý zaznamenala Monika Kříčková si lavička domáceho tímu brala oddychový čas. Michalovčanky naň reagovali troma gólmi v rade a po presnej strele Trúnkovej sa v trinástej 13. minúte prvýkrát ujali vedenia (7:6). Od tohto momentu už vedenie z rúk nepustili. V 21. minúte bolo iba 12:10, polčas ale vyhrali Zemplínčanky 18:12 a definitívne tak zlomili súperov odpor už v jeho závere.

V druhom dejstve sa už hralo podľa nôt michalovskej Iuventy, ktorá si udržiavala viacgólový náskok. V 36. minúte po presnej strele Klučkovej viedli prvýkrát o desať gólov (25:15). Zlínu sa síce v 43. minúte podarilo znížiť na 20:26, na väčší odpor sa ale nezmohol. Zemplínčanky totiž zapli na vyššie obrátky a o desať minút neskôr opäť viedli o desať gólov (34:24) a na tejto vlne už aj zakončili duel.

MŠK Iuventa Michalovce – Handball PSG Zlín 39:29 (18:12)
Pok. hody: 3/3 – 4/3. Vylúčené: 5 – 0. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 310.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Mendesová, Jakubíková – Štefaníková 2, Rebičová 3, Trifunovičová 1, Trúnková 4, Kohučová, A. Holejová 3/1, Bajčiová 4/1, Radovičová 2, Godečová 8, Klučková 2, Abildová 7, Borysevzčová 1.
HANDBALL PSG: Jechová – Daňková 8/2, Štipčáková, Sekulová 5, Ševčíková 2, Kolářová 4/1, Rafajová, L. Sekulová 1, Polomíková 3, Sedláčková 1, Kříčková 5, Holincová.

Uverejnené: 12.02.2022 20:22:34