files/6fuos0edjdcwkx33.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Siedmi muži z Košíc a okolia obvinení z drogovej činnosti

 

 

Drogy - problém dnešnej doby a nie iba Bratislavy!!! Ešte pred pár rokmi by mnohí iba pokrútili hlavami a tvrdili, že ich sa také niečo netýka. V dnešnej dobe už ale asi niet človeka, ktorý by sa už s ľahšou alebo ťažšou formou drog nedostal do kontaktu. Policajti Odboru Východ Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia PZ v spolupráci s policajtmi KR PZ v Košiciach rozložili skupinu osôb, ktorá sa na území mesta Košice a jeho okolí zaoberala výrobou, zadovažovaním a predávaním zakázaných omamných látok.

 

          

Krajský policajný vyšetrovateľ následne zo zločinu nedovolenej výroby omamných   a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi (trestná sadzba 4 až 10 rokov) obvinil:

 

1.      33-ročného Františka z Košíc,  ktorý si od júla 2010 opakovane až do 25.11.2010 na rôznych miestach v Košiciach zadovažoval pervitín a tento následne poskytoval a predával konzumentom. Dňa 25.11.2010 o 22.15 hod. ho policajti zadržali na Bukurešťskej ulici v Košiciach a to s plastovou striekačkou so zataveným koncom, v ktorej mal cca 2 cm3 bielej kryštalickej látky vykazujúcej prítomnosť metamfetamínu. Z tejto by bolo možné vyhotoviť približne 20–25 jednorázových konzumentských dávok. Obvinený mal pri sebe aj 115 ks polyetylénových sáčkov a iné súvisiace predmety,  ktoré boli zaistené. Obvinený bol zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia s návrhom na väzbu.

2.      22-ročného Tomáša z Košíc,  17-ročného Martina a 19-ročného Patrika z Košickej Polianky (okr. Košice – okolie), ktorí boli zároveň obvinení  zo zločinu šírenia toxikománie a ktorí túto činnosť páchali v rodinnom dome v Košickej Polianke. Tu ml. Martin a Tomáš vyrobili pervitín, ktorý následne ponúkli na konzumáciu tam prítomnej 20-ročnej Kvetoslave a 16-ročnému Štefanovi. Pri domovej prehliadke dňa 26.11.2010 policajti v dome našli a zaistili laboratórium, chemikálie a prekurzory určené na nedovolenú výrobu pervitínu, ako aj čerstvo vyrobenú kryštalickú látku obsahujúcu metamfetamín, z ktorej by bolo možné zhotoviť cca 140 až 210 bežných jednorázových konzumentských dávok. Pri osobných prehliadkach u Tomáša a Patrika našli  v papierovej skladačke jednu dávku bielej kryštalickej látky, resp. u ml. Martina jednu skladačku s konope. Obvinení boli zadržaní a umiestnení v cele policajného zaistenia s návrhom na väzbu.

3.      22-ročného Pavla z Košíc, ktorý si od augusta 2010 opakovane až do dňa 27.11.2010 na rôznych miestach v Košiciach zadovažoval marihuanu a pervitín a tieto predával ďalším osobám.  Pri domovej prehliadke v mieste jeho bydliska na Poludníkovej ulici v Košiciach policajti našli 7 ks sáčkov s obsahom sušiny zelenej rastliny s prítomnosťou omamnej látky THC, z ktorej by bolo možné pripraviť 40 až 50 bežných konzumentských dávok, ako aj mikrováhu a prípravok na užívanie marihuany. Obvinený bol zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia s návrhom na väzbu.

4.      21-ročného Miroslava z Košíc, ktorý si od augusta 2010 opakovane až do dňa 27.11.2010 na rôznych miestach v Košiciach zadovažoval marihuanu a pervitín, pričom tieto následne predával obvinenému Pavlovi P.. Na účely výroby pervitínu poskytol aj bytové priestory svojho bydliska na Dneperskej ulici v Košiciach.  Obvinenie mu bolo vznesené v jeho neprítomnosti.

5.      A z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi (trestná sadzba 10 až 15 rokov) 44-ročného Jána z Košíc, bez prihlásenia bývajúceho v Košickej Polianke, ktorý si od februára 2010 opakovane až do 26.11.2010 na rôznych miestach v Košiciach a inde od výrobcov zadovažoval pervitín a tento následne poskytoval a predával dílerom a konzumentom drog, nevynímajúc ani chránenú osobu. Na účely výroby zakázanej látky výrobcom poskytoval priestory svojho bydliska v Košickej Polianke, kde prechovával laboratórium, jedy,  prekurzory a predmety určené na nedovolenú výrobu metamfetamínu. Tieto policajti zaistili dňa 26.11.2010 pri prehliadke rodinného domu. Obvinenému bolo vznesené obvinenie v jeho neprítomnosti.

               (policajná správa)

Uverejnené: 29.11.2010 21:40:48 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.