Šesťgólový debakel Dukly na Slovane

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 39.kola Tipos Extraligy na ľade Slovana Bratislava hladko 0:6. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie opäť predstavia u súpera, konkrétne v Spišskej Novej Vsi.

Michalovčanom v treťom zápase na súperovom ľade v rade ruže nekvitli. V Bratislave totiž podali diametrálne odlišný výkon ako v utorok v Nitre a zaslúžene padli... Trénerovi Tomekovi Valtonenovi vypadol po utorku zo zostavy aj Roman Žitný, a tak mal k dispozícii iba deviatich útočníkov. Improvizovaná zostava odolávala do jedenástej minúty, kedy sa presadil Milan Kytnár. O štyri minúty neskôr ho napodobnil Zigo, ktorý tak stanovil skóre prvej tretiny. Tú druhú otvoril gólom vo vlastnom oslabení Michal Sersen, ktorý vyhnal Vošvrdu z michalovskej brány. Jeho náhradník Williams si čisté konto udržiaval až do 46. minúty, kedy ho v presilovke prekonal kanonier Marcel Haščák. V 52. minúte zvýšil MacKenzie už na 5:0. Hneď na to síce Michalovčania prežili vyše dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, pri následnom vylúčení Mudráka ale inkasovali aj po šiestykrát, keď sa presadil Yogan.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Góly: 11. Kytnár (Fominykh, Preisinger), 15. Zigo (Breton), 22. Sersen (Harris) oslab/1, 46. Haščák (MacKenzie, Yogan) pres/1, 52. MacKenzie (Yogan, Zigo), 56. Yogan (Haščák) pres/1.
Vylúčení: 5:7. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Stano, Valach – Durmis, Gegáň. Divákov: 2177.
HC SLOVAN: Windsor - MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Breton, Valach, Beňo, Fatul, Golian – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Zigo – Fominykh, Kytnár, Preisinger – Belluš, Bezák, Šotek.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda (22. Williams) – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihálik, Mudrák – Suja, Cameranesi, Faith – Mašlonka, Buc, Kukuča – Przygodzki, Galamboš, Galbavý – Luža, Gajdoš