Michalovská Dukla padla v samostatných nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 41.kola Tipos Extraligy na domácom ľade s MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po samostatných nájazdoch. Michalovčania síce po prvej časti prehrávali 0:2, v tej druhej sa ale gólmi Dávida Buca s Antim Erkinjunttim vo vlastnom oslabení vrátili do zápasu. Ten napokon rozhodovali až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hostia. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia v nedeľu na ľade Banskej Bystrice.

V prvej tretine absolútne nebolo vidieť, že hrajú proti sebe adept na prvú štvorku s posledným tímom tabuľky. Liptáci totiž svojim ofenzívnym poňatím hry zaskočili favorizovaných domácich, ktorí sa nevedeli dostať do gólových šancí. Nepomohli si ani pri vylúčení Shiksatdarova, pri ktorom mohli paradoxne inkasovať. Najskôr brankár Liptáíkov Kozel vytiahol výborný semafor pri strele Cameranesiho, potom musel byť v permanencii aj brankár Dukly Vošvrda, ktorý zlikvidoval nájazd Hovorku. Na začiatku šestnástej minúty išiel na trestnú lavicu za hru vysokou hokejkou Gajdoš a jeho vylúčenie po 23 sekundách potrestal Shiksatdarov. To ešte nebolo zo strany Liptákov všetko. Otrasených Michalovčanov totiž zrazil druhým gólom o minútu neskôr Filip Mezovský.

V úvode druhej časti sa obraz hry nemenil. Liptáci naďalej kvalitne bránili svoje pásmo a nepúšťali domácich do gólových šancí. Dukla sa mohla nadýchnuť pri 100 sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ktorú ale nezahrali zverenci trénera Tomeka Valtonena ideálne. Paradoxne, nakoplo ich vylúčenie Erkinjunttiho, keď pri ňom Dávid Buc znížil na 1:2. Následne bol vylúčený aj Galbavý. Liptáci však prevahu o dvoch hráčov nevyužili a Erkinjuntti po naskočení na ľade vyrovnal takisto v oslabení na 2:2.V samom závere druhej časti mohol poslať hostí opäť do vedenia Paločko, Vošvrda ale tentoraz puk za svoj chrbát nepustil.

V tretej tretine sa tak začínalo od začiatku. Hneď v úvode mohol Michalovčanov prvýkrát poslať do vedenia Keränen, ktorý sa preštrikoval až pred Kozela, brankár Liptákov ale zasiahol výborne, rovnako ako Vošvrda na druhej strane pri šanci Halušku. Pri brankárovi Liptákov potom nepochodil ani Galbavý, na druhej strane Vošvrda odolal strele Shiksatdarova. Hostia potom v pohode ustáli vylúčenie Krišku. Päť minút pred koncom mal gól na hokejke domáci Kukuča, mieril však iba do betónov Kozla, aj preto duel po šesťdesiatich minútach víťaza nepoznal. A nespoznal ho ani v predĺžení, museli tak rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich uspeli prví štyria strelci, na čo tréner Liptákov Peter Mikula reagoval výmenou brankára, ktorá zabrala. Ivannikova totiž neprekonal nik z troch Michalovčanov, a tak Liptákom stačil na dva body presný zásah Handlovského.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po nájazdoch (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Góly: 34. Buc (Macejko, Galbavý) oslab/1, 35. Erkinjuntti (Suja, Mihalik) oslab/1 – 16. Shiksatdarov (Hovorka) pres/1, 17. Mezovský (Michalík), rozh. náj. Handlovský.
Vylúčení: 4:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 2:0. Rozhodovali: Jobbágy, Kalina – Stanzel, Ordzovenský. Divákov: 630.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda - Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Luža, Stripai - Regenda, Cameranesi, Suja - Keränen, Galamboš, Faith - Przygodzki, Buc, Kukuča - Gajdoš, Erkinjuntti, Galbavý.
MHK 32: Kozel - Cebák, Ventelä, Kurali, Varttinen, Mezovský, Salija, Pavúk, Dunčko - Shiksatdarov, Hovorka, Kriška - Paločko, Elo, Handlovský - Michalík, Uhrík, Haluška - Ďurina, Babka, Obdržálek.

Uverejnené: 25.02.2022 20:43:36