Chorobami sužovaná Dukla vyhrala

Hokejisti michalovskej Dukly zvíťazili doma s Prešovom 3:1. Mužstvo trápi veľká maródka. Nenastúpil kanonier Minčák, ani Milan Mach, obráncovia Kozák a Petrúňa taktiež nemohli pre chorobu hrať, a tak Dukla povolala opäť B. Štefana, ktorý vsietil jeden z gólov domácich. Najbližšie sa Dukla v piatok predstaví v zemplínskom derby na ľade Trebišova ,a potom čaká Michalovce séria piatich domácich zápasov.

Úvodné dejstvo bolo obojstranne vyrovnané. Prešovčania miestami hrozili, hokej však divákov nenadchol. Prvú možnosť mal mladý Bánovský, ktorého pred bránou našiel Štefan. Úvodný gól vsietil v druhej tretine agilný Štefan, ktorý nádherne trafil šibenicu. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať, prešovský Raček aj napriek tomu, že bol faulovaný vyrovnal. Už o dve minúty hrala Dukla presilovku a Lezo zvýšil na 2:1. Tretia tretina sa niesla vo vlažnom tempe. Dukla poistila svoje víťazstvo pri power-play Prešova, keď všadebol P. Segľa skóroval v úniku dvoch hráčov na hosťujúcu bránu.

Michalovce - Prešov 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 23. B. Štefan (M. Kovaľ, Banovský), 26. Lezo (P. Segľa, M. Segľa), 60. P. Segľa (Dancsák) - 24. I. Raček (M. Šiška, V. Sabol).

Vylúčení: 5:5, navyše I. Raček (Prešov) 10 + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely: 22:32, rozhodovali: M. Grečko - V. Smerek, A. Bogdaň, divákov: 1280.

HK DUKLA: R. Marton - Boržik, P. Gavura, Regenda, M. Takáč, Lad. Mucha, V. Marinčin - P. Segľa, Lezo, Martin Segľa - Čížek, Dancsák, Stríž - B. Štefan, M. Kovaľ, Banovský - L. Sabol, Ferenc.

HC 07: J. Zima - M. Koma, V. Sabol, M. Šiška, A. Hruška, Hopkovič, Piskura - M. Náhlik, Kivader, I. Raček - P. Zavacký, V. Kubus, G. Kövér - M. Haas, S. Pavličko, P. Cmorej - Michalica, Ľ. Chovan, M. Nagy.