Druhá prehra po nájazdoch, štvrtá s Trenčínom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali aj druhý domáci duel po sebe a opäť na nájazdy. V dohrávanom stretnutí 35. kola Tipos Extraligy podľahli v súboji Dukiel trenčianskej 1:2. Ich jediný gól zaznamenal Peter Galamboš. Zverenci trénera Tomeka Valtonena teraz absolvujú až štyri zápasy vonku. Najskôr sa predstavia v Nových Zámkoch, potom v Poprade, následne dvakrát v Prešove a doma ich v základnej časti uvidíme už iba raz, konkrétne v nedeľu trinásteho marca, kedy privítajú v poslednom kole Poprad.

Michalovčania začali svoj posledný pokus o zdolanie trenčianskej Dukly v základnej časti veľmi vlažne. Aj preto sa ich tréner Tomek Valtonen rozhodol už v tretej minúte pre oddychový čas, ktorý ale naďalej jeho zverencov nezobudil. Trenčania boli lepším tímom a mohli ísť pri presilovke po faule Buca do vedenia. Zhruba od polovice tretiny domáci vyrovnali hru. Do vedenia sa mohli dostať počas 38 sekundovej presilovky o dvoch hráčov (predtým si arbitri nevšimli tri čisté fauly na Michalovčanov...), no nevyužili ju. Dostali sa ale do tlaku a Peter Galamboš v sedemnástej minúte krásnym blafákom už otvoril skóre. Zvýšiť michalovské vedenie mohol strelou spomedzi kruhov Regenda, Valenta ale neprekonal.

Aj v druhej časti sa hral vyrovnaný hokej, no s minimom šancí na oboch stranách. A čo preniklo, spoľahlivo riešili brankári Williams a Valent. Michalovčania ale doplatili na svoju nedisciplinovanosť. Dvakrát po sebe hrali o šiestich a druhú presilovku expresne rýchlo, po štyroch sekundách využil Mahbod, ktorý umne tečoval strelu Berishu. Trenčania sa po góle pustili do tlaku, mohli ale inkasovať, pred prázdnou bránkou však Sujovi preskočil puk hokejku.

Vyrovnaný hokej prakticky bez šancí pokračoval aj v tretej tretine. Ani jeden zo súperov nechcel otvoriť hru a obaja tak vyčkávali, čo urobí ten druhý. Aj preto bolo šancí v tejto časti ako šafranu a o víťazovi tak šesťdesiat minút čistého času nerozhodlo. A nerozhodlo sa ani v päťminútovom predĺžení. V samostatných nájazdoch najskôr išli síce do vedenia v druhej sérii zásluhou Keränena Michalovčania, Mahbod ale vyrovnal a v šiestej sérii rozhodol Berisha o štvrtom víťazstve Trenčína v súboji Dukiel.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Dukla Trenčín 1:2 po s.n. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Góly:
17. Galamboš – 27. Mahbod (Beriša) pres/1, rozh. náj. Berisha.
Vylúčení:
4:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, M. Novák - Junek, M. Hajnik. Divákov: 686.