Slovnaft Cup: Stopka obom zástupcom Zemplína

Štvrťfinále futbalového Slovnaft Cupu bude bez účasti tímu zo Zemplína. Poslední dvaja zástupca nášho regiónu totiž vypadli v osemfinále, keď nestačili na tímy najvyššej Fortuna ligy. Treťoligový MFK Vranov nad Topľou doma podľahol FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:2, hoci po prvom polčase viedol 1:0 a FK Humenné vypadol po prehre 1:3 v Trenčíne.

Obaja tak nenapodobnili MFK Zemplín Michalovce, ktorý sa v novej edícii národného pohára dvakrát dostal do semifinále. Stalo sa tak v sezónach 2016/17 a 2018/19, kedy im vystavili stopku Slovan Bratislava respektíve MŠK Žilina. Jediný účastník najvyššej súťaže zo Zemplíne, ako aj z východného Slovenska, vypadol v tejto edícii Slovnaft Cupu vo štvrtom kole, keď nestačil na druholigové Komárno (1:2).

Humenčania sa predstavili na pôde favorizovaného Trenčína, ktorý nakoniec potvrdil kvalitu. Na gól Adama Tučného z ôsmej minúty síce odpovedal o štyri minúty neskôr premenenou penaltou Michal Hamuľak, fortunaligista však dokázal ešte v prvom dejstve zásluhou Zubairuho ísť do vedenia a v druhom polčase poistil jeho vedenia vlastným gólom Martin Luberda. Bližšie k štvrťfinále bol Vranov, ktorý po prvom polčase gólom Burcáka viedol 1:0. Pohronie však v druhom polčase presnými zásahmi Lačného a Steinhubela otočilo skóre a je tak vo štvrťfinále. Spolu s Trenčínom a Pohroním si medzi najlepšou osmičkou zahrajú aj ďalší štyria fortunaligisti – obhajca prvenstva ŠK Slovan Bratislava, Spartak Trnava, FK Senica a Zlaté Moravce. Siedmym fortunaligistom môže byť MŠK Žilina, ktorý súboj s druholigovým Komárnom dohrá budúci týždeň. Nateraz jediným tímom mimo najvyššej súťaži vo štvrťfinále je MFK Skalica, ktorý v súboji druholigistov vyradil Šamorín.

Vranovčania polčasové vedenie neudržali (foto: facebook mfk vranov nad topľou)