HK Steel Team začal play-off víťazne, v nedeľu opäť svetelná šou a buly s majstrom sveta

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v prvom štvrťfinálovom zápase play-off druhej ligy nad HC 07 Detva 2:1. O ich góly sa postarali Martin Marcinko a Vladimír Kubus. Druhý štvrťfinálový duel sa odohrá už  v nedeľu opäť od 17.30 hod. Opäť sa môžu diváci tešiť na svetelnú šou a slávnostné buly hodí majster sveta z roku 2002 v Goteborgu a bývalý hráč NHL Ladislav Nagy.

Prvý štvrťfinálový duel odštartovala svetelná šou, po ktorej boli lepším tímom domáci „oceliari“. Tí sa zhurta pustili do svojho štvrťfinálového súpera, za čo im bol odmenou úvodný presný zásah Martina Marcinka, ktorý padol v druhej minúte. Aj v ďalších minútach prvej časti mali domáci viac šancí, dvakrát sa ale zaskvieť musel aj ich brankár Tomáš Halász. Na druhej strane, gólové tutovky nepremenili Igor Halás so Šiňanským, po strele Barnu zvonila na konci prvej časti žŕdka. Ani v druhej tretine sa obraz hry nemenil. Naďalej udávali jej tón domáci Trebišovčania, ktorých poslal do dvojgólového vedenia Vladimír Kubus. Definitívny klinec do rakvy svojho súpera mohli domáci zatĺcť pri troch presilovkách v rade, keď hrali skoro dve minúty aj vo výhode o dvoch hráčov, brankár Lupták svojich podržal. Inkasoval až po strele Šiňanského, rozhodcovia ale určili jeho kontakt s Bérešom za faul, gól neuznali a hosťom dali presilovku. V nej znížil na 1:2 Heckl. Domáci sa nevedeli gólovo odtrhnúť od svojho súpera ani v tretej časti. Síce si vypracovali ďalšie gólové šance, definitívny klinec do rakvy sa im zatĺcť nepodarilo, a tak sa o víťazstvo museli strachovať až do posledných sekúnd. Hostia mohli vyrovnať pri troch presilovkách za sebou, brankár Halász na čele s pozornou obranou ale odolali, no a keď následne Trebišovčania nevyužili ďalšiu dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, prvý štvrťfinálový duel sa skončil ich tesným víťazstvom 2:1.

HK Steel Team Trebišov - HC 07 Detva 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Stav série: 1:0
Góly: 2. Marcinko (Hančák), 26. Kubus (T. Stríž, Matis) - 35. Heckl (Kadlečík, Pohanka) pres/1.
Vylúčení: 4:8. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Jurko - Bogdaň, Riš. Divákov: 920.
HK STEEL TEAM: T. Halász - Hopkovič, Valečko, T. Slovák, Hančák, Kobeľa, Štec, Buraľ, Š. Stríž - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Marcinko, Halás - Šiňanský, Barna, Danielčák - Béreš, Šechný, Vargaeštok.
HC 07: Lupták - Pohanka, Kadlečík, Výboťok, Janovský - Iždinský, Heckl, Balciar - Domaev, Matúška, Daniš - Kalamár, Bláhovský, Sivok.

Uverejnené: 06.03.2022 09:47:18