Triumf Humenného v Topoľčanoch, v sérii stav 1:2

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v treťom štvrťfinálovom zápase SHL Tipos Slovenskej ligy na ľade HC Topoľčany 3:2 po samostatných nájazdoch a po dvoch domácich porážkach sa tak vrátili do série, v ktorej teraz prehrávajú 1:2 na zápasy.

Humenčania išli v Topoľčanoch do vedenia zásluhou Veličkina, domáci ale v druhej tretine dokázali otočiť vývoj skóre vo svoj prospech. V tretej tretine vyrovnal Matej Farkaš, ktorý nielenže duel nasmeroval do predĺženia, ale následne aj do samostatných nájazdov. V nich boli úspešnejší hostia, keď víťazný gól zaznamenal vo štvrtej sérii Denis Markuš. Štvrtý duel sa odohrá v nedeľu opäť v Topoľčanoch a už teraz je isté, že v stredu šestnásteho marca sa v Humennom bude hrať aj piaty zápas série.

HC Topoľčany - HC 19 Humenné 2:3sn (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0)
Stav série: 2:1.
Góly: 22. Tomčák 30. Čaládi (L. Novák) – 8. Veličkin (Solomončak) 48. Farkaš (Ivanov) oslab/1, rozh. sam. nájazd D. Markuš.
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Goga, Bachúrik – Drblík, Tvrdoň. Divákov: 1021.
HC: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kaščák, Kapičák, Bulák – Cápay, Čaládi, L. Novák – Kluka, Tomčák, Kurbatov – Ručkay, Tomčák, Legalin – Kováč, Laššo, Matej - Vereš.
HC 19: Rabčan – Pichnarčík, Stripai, Ťavoda, Španko, Chovan, Ivanov, A. Markuš, Macko - Horvát, Krajňák, Borov - Solomončak, Šimčák, Veličkin – Hvila, D. Markuš, Frič - Miškuf, Farkaš, Lačný.