Na záver základnej časti prehra michalovskej Dukly po nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v poslednom zápase päťdesiateho kola základnej časti Tipos Extraligy na domácom ľade s HK Poprad 2:3 po samostatných nájazdoch. Michalovčania síce utrpeli prehru, no bodovali ôsmy duel v rade. Ich góly zaznamenali Vladimír Mihálik a Dávid Buc.

Už dlhšie bolo známe, že v základnej časti obsadia štvrté miesto a takisto aj to, že ich súperom v prvom kole play-off budú Košice. Prvý duel štvrťfinálovej série sa odohrá v stredu 23. marca v Michalovciach.

Michalovčania už pred zápasom vedeli, že v základnej časti obsadia štvrté miesto a takisto vedeli, že v prvom kole play-off si zmerajú sily s Košicami. O viac teda išlo Popradčanom, ktorí na diaľku bojovali o šieste miesto a teda aj o pozíciu v prvom kole play-off. Aj preto sa možno začalo opatrne. Zaujala akurát žŕdka Pavla Regendu a štyri nevyužité presilovky Popradu. Druhá tretina sa už hrala bez vylúčení. Najskôr v nej zvonila opäť žŕdka na popradskej bránke, tentoraz po strele Keränena. Hostia predsa len išli do vedenia, keď v 31. minúte skóroval Ully. Popradčanov mohol dostať do dvojgólového trháku v závere Livingston, Vošvrda ale svojich podržal. V 49. minúte ho ale prestrelil Mešár a zdalo sa, že Poprad si odnesie domov tri cenné body. Michalovčania ale zapli na vyššie obrátky. Najskôr znížil Vladimír Mihálik a štyri minúte pred koncom poslal Buc duel do predĺženia. V ňom zaujali až dve chybné striedania hostí, za ktoré mohli Popradčania pykať, presilovky ale hráči Dukly nevyužili, a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich bol úspešný akurát Colle Ully, ktorý „Kamzíkom“ zabezpečil extra bod, ako aj miestenku v prvej šestke.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 2:3 po nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Góly: 54. Mihalik (Buc), 56. Buc (Kukuča, Doherty) pres/1 – 31. Ully (Bjalončík, Brejčák), 49. Mešár (Livingston, Hudec), rozh. náj. Ully.
Vylúčení: 7:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hronský, M. Korba - Bogdaň, Gegáň. Divákov: 956.
HK DUKLA INGEMA : Vošvrda - Doherty, Ross, Macejko, Bokroš, Mihalik, Mudrák, Luža – Regenda, Mráz, Kukuča - Keranen, Galamboš, Faith - Przygodzki, Buc, Galbavý - Gajdoš.
HK: Todykov - Brejčák, Drgoň, Tam, Novajovský, Ulrych, Demo, Hudec – Vandas, Skokan, Svitana - Bondra, Arniel, Ully - Livingston, Mlynarovič, Mešár - Paločko, Bjalončík, Petráš.

Uverejnené: 13.03.2022 20:30:48