Miroslav Nemec: Hráči bez peňazí nám ukázali, ako sa hrá so srdcom...

V poradí štvrtú prehru v jarnej časti z piatich duelov zaznamenali v druhom kole nadstavbovej časti o záchranu najvyššej Fortuna ligy futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Tí prehrali na ihrisku finančnými suchotami zmietanej Senice 1:2 a utrpeli tak ďalšiu hanbu. Ani nie tak výsledkom, ale výkonom, ktorým sa na Záhorí prezentovali. Opäť nezvládli úvod zápasu, domáci ich predčili v bojovnosti i túžbe za lepším výsledkom a aj preto ich behom dvoch týždňov zdolali druhýkrát 1:0...

Michalovčania cestovali na Záhorie s cieľom ukázať podobný výkon, aký podali pred týždňom doma proti Trenčínu. Opäť si ale raz neustrážili úvod duelu a už po piatich minútach prehrávali 0:1. Kanu síce na začiatku druhého polčasu vyrovnal, päť minút po jeho góle ale prišla ďalšia hrúbka v defenzíve, ktorá znamenala druhý gól a na ten už najvýchodnejší fortunaligista nedokázal odpovedať. „Ani neviem, čo mám povedať,“ zlostil sa ešte aj deň po zápase tréner Miroslav Nemec. „Najviac ma mrzí fakt, že domáci, o ktorých je známe, že majú finančné problémy, nás predčili v bojovnosti a túžbe po víťazstve. Zvíťazil klub, ktorý sa finančne trápi nad klubom, kde je všetko v poriadku... K zápasu. K úvodu ani neviem, čo povedať. Pre mňa je to nemysliteľné a neakceptovateľné. Nestalo sa to prvýkrát, ani druhýkrát. Pravidelne sa to opakuje. Hráčov na to upozorňujeme, no príde zápas a opäť skoro inkasujeme. Potom sa trápime, vyvinieme si tlak, vyrovnáme a opäť príde ľahká chyba, ktorá nás stojí body. Najviac ma mrzí, že sme nenadviazali na to dobré, čo sme predviedli proti Trenčínu. Bez bojovnosti nemáme šance a to ma mrzí, že sme v bojovnosti zlyhali. Súper chcel viac a mal viac túžby po víťazstve. Hráči bez peňazí nám ukázali, ako sa hrá so srdcom a ako sa bojuje o ligu. To ma z toho mrzí najviac,“ pokračoval Miroslav Nemec, v kritickom tóne.

Povedia si trikrát a dosť?

Michalovčania tak padli v tabuľke už na desiate miesto. Na posledné Pohronie síce stále majú „komfortný“ šestnásťbodový náskok, jedenáste Zlaté Moravce, ktoré sa na Zemplíne predstavia v sobotu, ale strácajú iba štyri body a prípadná baráž o najvyššiu súťaž je teda veľmi blízko... Zemplínčania sa po zápase sťažovali na situáciu pred druhým gólom súpera. Aj nám sa zdalo, že strelec gólu Milan Jurdík stál pri prihrávke Juraja Pirošku v ofsajde, píšťalka hlavného arbitra Erika Gemzického ale ostala nemá. My len dodajme, že to nebol prvý sporný verdikt tohto rozhodcu voči najvýchodnejšiemu fortunaligistovi. V siedmom kole základnej časti to bol práve on, kto v zápase s Trnavou v nadstavenom čase nariadil v prospech Spartaka pokutový kop, ktorý rozhodol o ich výhre 2:1. A bol to on, kto obsluhoval WAR pri prvom jarnom zápase so Sereďou (0:1), kedy si Michalovčania v nadstavenom čase pýtali penaltu, hlavný rozhodca ho ale po konzultácii s Gemzickým odmietol. Michalovčania by si asi mali povedať trikrát a dosť...