Víťazná premiéra N. Hrnčára, MFK Zemplín zdolal ViOn 1:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce dosiahli v treťom nadstavbovom kole o záchranu dôležité víťazstvo, keď na svojej pôde zdolali FC ViOn Zlaté Moravce 1:0.

O ich víťazstve rozhodol paradoxne ich kmeňový stále spoluhráč Georgios Neofytidis, ktorý si pätnásť minút pred koncom strelil vlastenca. Michalovčania tak dopriali víťaznú premiéru trénerovi Norbertovi Hrnčárovi, ktorý nahradil tento týždeň Miroslava Nemca. Michalovčania sa najbližšie opäť predstavia doma, keď po reprezentačnej prestávke v sobotu druhého apríla o 18.00 hod. privítajú FK Pohronie Dolná Ždaňa Žiar nad Hronom, ktorému patrí posledné miesto v tabuľke.

Michalovčania pod vedením nového trénera Norberta Hrnčára začali aktívnejšie. Už v prvej minúte vystrelil Kanu, jeho málo razantnú strelu ale v pohode zneškodnil Lukáč. Počiatočná aktivita domácich chabla a do šancí sa začali dostávať aj hráči ViOnu. Najväčšiu v prvom dejstve si vypracovali v osemnástej minúte, Ďubek ale pálil z dobrej pozície nepresne. V ostatnom čase sa hral medzišestnástkový futbal, plný nepresností a aj preto bol stav po prvej polovici zápasu bezgólový.

V druhom dejstve prebrali iniciatívu opäť domáci, Zlaté Moravce sa zamerali na rýchle kontry. Po jednej z nich mohol v 57. minúte skórovať Jibril, Kožuchar ale výborne zasiahol. Postupom času tlak Zemplínčanov narastal. Popovits a ani Marcin ešte neskórovali, pätnásť minút pred koncom sa ale lopta predsa dostala do siete hostí. Postaral sa o to aktívny Popovits, ktorý poslal center do „ohňa“ a loptu si do siete zrazil nešťastník Neofytidis. Tento moment nakoniec rozhodol o michalovskom víťazstve, ako aj o tom, že si Zemplínčania zvýraznili šancu na zachovanie účasti v elitnej spoločnosti aj v nasledujúcej sezóne.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)
Gól: 76. Neofytidis.
ŽK: 32. Neofytidis, 42. Suľa, 65. Jibril, 90+. T. Ďubek, 90+. Grozdanovski.
Rozhodovali: Dohál - Vorel, Jekkel; 558 divákov.
MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula, Ranko, F. Vaško, Méndez - M. Begala - Popovits (87. Yilmaz), Oshima, Kanu (90+. Artabe), I. Žofčák (84. D. Magda) - M. Marcin.
FC VION: P. Lukáč - Čögley, M. Bednár, Menich, Suľa - Neofytidis (86. M. Švec), Grozdanovski - Mondek, T. Ďubek, Kyziridis (86. P. Kolesár) - Jibril.

Uverejnené: 19.03.2022 21:56:51