Presvedčivé víťazstvo Iuventy v Šali

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v predohrávanom zápase 23. kola MOL ligy na pôde HK Slovan Duslo Šaľa 31:22 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Najbližšie budú v hre presne o týždeň, v stredu 30. marca, kedy o 17.30 hod. privítajú Most.

Zemplínčanky odštartovali tradičný slovenské derby výborne. Po góle Radovičovej viedli 2:0, po presnom zásahu ďalšej Čiernohorky Milici Trifunovičovej v desiatej minúte 5:2. Na ďalšie dva góly Radovičovej odpovedali Varjassiová s Pócsikovou, Iuventa však vďaka gólu Trúnkovej viedla v sedemnástej minúte 9:4. Následne síce Ščípová znížila na 5:9, no tým len odštartovala trojgólovú šnúru Michalovčaniek, ktoré po góle Godečovej vyhrávali 12:5. Hostky naďalej zvyšovali svoje vedenie. Tri minúty pred koncom polčasu viedli po presnej strele Holejovej už 15:7 a boli tak jasne nasmerované k siedmemu víťazstvu v rade. Šali sa do konca polčasu podarilo skorigovať gólmi Ratvajskej s Ušiakovou, aj napriek tomu ale Duslo prehrávalo po polčase o šesť gólov 9:15.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom, dejstve. Po ôsmych minútach a presnej strele Rebičovej viedli Michalovčanky 19:11 a o osem gólov bolo aj v 43. minúte, kedy Godečová upravila na 21:13. Šaľa síce následne skorigovala na 16:21, Iuventa však drámu nepripustila. Aj naďalej jej hráčky diktovali tempo hry. O päť minút neskôr bolo po trojgólovej šnúre Michalovčaniek 26:18 a de facto o držiteľovi dvoch bodov rozhodnuté. Zemplínčanky zvládli aj posledné minúty a nakoniec na horúcej pôde triumfovali 31:22.

HK Slovan Duslo Šaľa - MŠK Iuventa Michalovce 22:31 (9:15)
Pok. hody: 1/1 - 3/2. Vylúčené: 2 - 1. Rozhodovali: Mandák a Rudinský. Divákov:
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová, D. M. Vargová 3, B. Königová, Pócsíková 4, Ščipová 2, Ušiaková 2, Tulipánová 2, Matušincová, Pálová, Zlatinská 3, Varjassiová 4, L. Ratvajská 2.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská – Dvorščáková 1, Dmytrenkovová 1, Štefaníková, Popovcová 4, Rebičová 5, Trifunovičová 3, Trúnková 6, Kohučová, A. Holejová 1, Wollingerová, Bajčiová 1, Radovićová 3, Godećová 6/2, Abildová.