Michalovská Dukla s treťou prehrou. V Košiciach prehrala po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali aj v treťom štvrťfinálovom zápase play-off Tipos Extraligy s HC Košice, tentoraz na súperovom ľade 1:2 po predĺžení a Košičania tak v sérii vedú už 3:0. Prvý postupový mečbal budú mať už zajtra, t.j. v pondelok 28. marca v domácom zápase, ktorý sa začne o 18.30 hod. a v priamom prenose ho odvysiela RTVS Šport.

Michalovský tréner Tomek Valtonen urobil po dvoch prehrách na domácom ľade niekoľko zmien v zostave. Tou najdôležitejšou bol post brankára, kde dostal po prvýkrát v sérii šancu Devin Williams. Košičania sa k tretiemu bodu v sérii priblížili už v siedmej minúte. McPherson si vymenil puk s Pereskokovom a potom strelou z jednej prekonal amerického brankára Dukly Ingema. Michalovčania sa istý čas z inkasovaného gólu spamätávali. V desiatej minúte vyprášil Košarišťanove betóny Žiga Pavlin, na druhej strane do Williamsa mieril z dobrej pozície Saucerman. Na vyrovnanie nepretavili šance ani Pavol Regenda s Brunom Mrázom, no a keď sa gólom neskončila ani nepríjemná strela Bartánus po protismernej kľučke, aj po tretej prvej časti v sérii boli vo vedení „oceliari“. Nič na tom nezmenila ani prvá presilovka v zápase, v ktorej Keränen pred prázdnou bránkou minul Cameranesiho strieľanú prihrávku.

Michalovčania mali v úvode druhej tretine ešte 44 sekúnd z vylúčenia Klhúfka, presilovku ale nevyužili, rovnako ako Košičania ich zlé striedanie a trest Bruna Mráza. V tridsiatej minúte mohlo byť po rýchlej kontre vyrovnané. Galamboš výborne našiel Nicka Rossa, ktorého strelu bravúrne zneškodnil Košarišťan. Michalovčania nevyrovnali ani v následnej presilovke po vylúčení Deyla. Po nej sa roztrhlo vrece so šancami. Najskôr Snuggerud neprekonal Williamsa, na druhej strane najskôr Kukučovu strelu zneškodnil lapačkou Košarišťan, ktorý si následne poradil aj s bombou Bokroša. Všetko to zakončila šanca domáceho Ihnačáka, ktorú zneškodnil Williams. V 36. minúte putoval na trestnú lavicu Pavol Regenda, Košičania však presilovku nevyužili a po nej mohli po strele Erkinjunttiho inkasovať. Fínsky útočník ale z ideálnej pozície netrafil bránku „oceliarov“.

Michalovčania začali presilovkou aj tretiu tretinu, po tom, čo v samom závere druhej časti tvrdo atakoval Klhúfek Pavlina. Zahrali ju ale veľmi zle. Tú následnú po vylúčení Snuggeruda už lepšie, no gól opäť nedosiahli. V 46. minúte už predsa hostia vyrovnali. Dávid Buc posunul puk pred bránkovisko a Pavol Regenda ho konečne dotlačil za chrbát Košarišťana. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času sa naskytla možnosť presilovky aj Košičanom, po tom, čo Dávid Buc zahral v útočnom pásme vysokou hokejkou. Ani oni však presilovku nevyužili. V ďalších minútach tretej časti sa síce viac hralo pred košickou bránkou, ďalší gól v nej už ale diváci nevideli a diváci tak videli predĺženie. V ňom sa najskôr vyznamenal Williams pri strele Briana Ihnačáka, no ten istý hráč v 65. minúte predsa prekonal brankára michalovskej Dukly a Košice tak vedú v sérii už 3:0.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 7. McPherson (Pereskokov), 65. Ihnačák (McPherson, Paršin) – 46. Regenda (Buc)
Stav série: 3:0.
Vylúčení: 5:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Snášel - Kacej, Konc ml. Divákov: 4567.
HC: Košarišťan – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Vaculík, Jacko – Klhůfek, Michal Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý.
HK DUKLA INGEMA: Williams – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Mudrák, Mihálik, T.Bokroš – Mráz, Cameranesi, Regenda – Faith, Erkinjuntti, Keränen – Galamboš, Buc, Kukuča – Przygodski, Mašlonka, Galbavý.