Iuventa rozdrvila Porubu a je blízko k desiatemu titulu v MOL lige.

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase 24. kola MOL ligy na domácej pôde nad DHC Sokol Poruba hladko 36:22 a sú už len krôčik od svojho desiateho titulu v nadnárodnej lige. V poslednom kole privítajú v stredu trinásteho apríla o 16.30 hod. Kynžvart a v prípade víťazstva im odovzdaj zlaté medaile. Ešte predtým ich v nedeľu desiateho apríla v Topoľčanoch čaká finálovú súboj Slovenského pohára proti Dunajskej Strede.

Michalovčanky sa po pokorení Mostu v priebehu štyroch dní pokúšali o zdolanie ďalšieho popredného českého tímu MOL ligy. Štart do zápasu tentoraz nemali ideálny, keď prehrávali 1:2, aj 2:3. Následne ale zaknihovali sériu piatich gólov v rade a v desiatej minúte viedli 7:3. Následne zvýšila Štefaniková na 8:4, na čo už lavička DHC Sokol reagovala oddychovým časom. Aj po ňom ale dominovala na palubovke Iuventa, ktorá nakoniec prvé dejstvo vyhrali po troch góloch v rade v samom závere 17:7. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky naďalej kráčali k dôležitému víťazstvu, ktoré by m priblížilo desiaty titul v MOL lige. Porubu prakticky do ničoho nepustili a v zápase vyhrali hladko 36:22.

MŠK Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 36:22 (17:7)
Pok. hody: 3/3 - 5/3. Vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Sabol a Daňo. Divákov: 560.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Dvorščáková 3, Štefaniková 4, Popovcová 3, Rebičová 2, Trifunovičová 2, Trúnková 8, Kohučová, A. Holejová 6/2, Wollingerová 2, Bajčiová, Polievková, Godečová 2, Abildová 4/1. Borysevyčová.
DHC SOKOL: Kučerová 5, Dybalová 1, Rajová 2, Farářová 3/2, Salašová 1, Maiwaelderová, Polášková 2, Michalíková, Bestová , Desortová , Konečná 2, Baumbachová, Novobilská, Hřebejková.