MŠK Iuventa po výhre 33:25 víťazom MOL ligy

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú po troch rokoch znova víťazkami nadnárodnej súťaže MOL ligy. Zverenky trénera Jana Beňadika svoje desiate víťazstvo v jubilejnom dvadsiatom ročníku spečatili v poslednom kole v ktorom na domácej pôde zdolali Házená Kynžvart 35:27 a v tabuľke tak skončili na prvom mieste, o bod pred obhajcom prvenstva Baníkom Most.

Michalovčanky neodštartovali súboj, v ktorom im čo i len zisk jedného bodu stačil na celkové prvenstvo, ideálne. Prehrávali 1:2, aj 2:3, postupne ale preklopili misky váh na svoju stranu. V deviatej minúte síce viedli 7:6, no tréner Beňadik zjavne spokojný nebol a siahol po oddychovom čase. Ten jeho zverenky nabudil, keďže hneď na to dosiahli štyri góly v rade a za stavu 6:11 si oddychový čas bral aj tréner Kynžvartu Peter Sabadka. Michalovčanky ale po ňom už opraty zápasu z rúk nepustili. Postupne naťahovali svoje vedenie. V 23. minúte viedli 17:10 a suverénnym krokom tak kráčali k potrebnému víťazstvu. Kynžvartu sa síce krátko pred koncom podarilo znížiť na 14:19, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Abildovej a Klučkovej, ktoré stanovili polčasové skóre 21:14.

V druhom dejstve sa obraz hry nemenil. Tempo hry diktovali naďalej za desiatym prvenstvom v lige kráčajúce Michalovčanky. Tým sa síce nepodarilo utrhnúť na dvojciferný náskok, naďalej si ale držali polčasové vedenie a nakoniec dokráčali k víťazstvu 33:25, ktoré znamená ich návrat na „molkový“ primát po troch rokoch.

MŠK Iuventa Michalovce - Házená Kynžvart 35:27 (21:14)
Pok. hody: 2/1 - 5/3. Vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Vydra a Klus. Divákov: 520.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská - Dvorščáková, Štefaniková 2, Popovcová 4, Rebičová 4, Trifunovičová 1, Trúnková 3, Kohučová, A. Holejová 3, Wollingerová, Bajčiová 6/1, Godečová 6 Klučková 2, Abildová 2.
HÁZENÁ: Srpová - Konigová 6, Tesařová 4, Dvořáková 6, Rampová, Michalcová 2, Patrnčiaková 1, Bezruková 1, Dresslerová 4, Jovičevič, Švihnosová, Rudincová, Vysloužilová, Hejkalová.

Uverejnené: 14.04.2022 00:43:00