Remíza MFK Zemplín v Zlatých Moravciach

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v dohrávanom zápase šiesteho kola nadstavbovej časti o udržanie sa v najvyššej Fortuna lige na pôde ViOnu Zlaté Moravce 1:1. Michalovčania viedli po góle Kanuho z desiatej minúty, na začiatku druhého dejstva vyrovnal Tomáš Horák. Zemplínčania, ktorým aktuálne patrí deviate miesto v tabuľke, sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 23. apríla o 18.00 hod. privítajú finančnými problémami zdecimovanú Senicu.

Dohrávaný súboj šiesteho kola začali lepšie „oddýchnutejší“ domáci, ktorí v štvrtej minúte podnikli rýchly útok, na ktorého konci bola koncovka Kyziridisa a rohový kop pre ViOn. Podobná akcia sa podarila v desiatej minúte aj hosťom, ktorí sa ale tešili z gólu. Mendez našiel v pokutovom území Žofčáka, ten naservíroval loptu Kanuovi a ten už mieril do opustenej bránky domáceho tímu. Zlaté Moravce sa síce snažili, no pozornú obranu Michaloviec sa im nedarilo prekonať. V štrnástej minúte to skúšal opäť Kyziridis, o dvadsať minút neskôr Ďubek, jeho strela z priameho kopu ale išla tesne vedľa Kožucharovej bránky. Michalovčanom v závere skoro opäť vyšla rýchla kontry, pred Popovitsom hasil mimo pokutového územia brankár Lukáč.

Tréner Zlatých Moraviec Ľuboš Benkovský urobil do druhého polčasu hneď dve zmeny, keď do hry poslal Martina Tótha a Tomáša Horáka. Obaja ofenzívu domácich zefektívnili. Práve druhý striedaný hneď po troch minútach tvrdo pálil na Kožucharovu bránku, michalovský brankár vyrazil len pred Kyziridisa, ktorý po teči michalovskej obrany mieril vedľa. V 51. minúte už ale domáci skórovali, keď na priamy kop najvyššie vyskočil práve Horák a hlavou vyrovnal na 1:1. Zlaté Mravce sa dostali na koňa. V 58. minúte poslal Mondek do pokutového územia strieľaný center, ktorý s námahou Kožuchar vytlačil na rohový kop. V 67. Minúte unikol Jibril Vaškovi, ten ho zatiahol a videl druhú, teda červenú kartu. ViOn mohol hráčku prevahu využiť hneď po troch minútach, Mondek ale z jednej pálil len do bočnej siete. Krátko po začiatku poslednej desaťminútovky horelo na druhej strane. Michalovčania sa vymanili z tlaku, podnikli rýchlu kontru, Kotula však mieril v tisícpercentnej šanci len do brankára Lukáča. Na druhej strane vypadla lopta Kožucharovi, Kyziridis však mieril len do jedného z obrancov. V závere Žofčák vyprášil Lukáčove rukavice, Magda z dobrej pozície prestrelil bránku a keď sa neujal ani center Jibrila, dohrávaný duel skončil remízou 1:1. Tá nemusela byť, v nadstavenom čase totiž dostal Čogley loptu za chrbát Kožuchara, no následne bol pískaný ofsajd, takže gól neplatil...

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Góly: 51. Horák - 1. Kanu.
Žlté karty: 65. Grozdanovski, 75. Ďubek, 77. Menich - 14. Yilmaz, 33. Vaško, 42. Mendez, 75. Ošima, 79. Toševski, 90.+ Kožuchar.
Červená karta: 67. Vaško (po druhej žltej karte).
Rozhodovali: Očenáš - .
Divákov: 568.
FC VION: Lukáč – Suľa (46. Horák), Bednár, Menich, Čögley – Sloboda (32. Grozdanovski), Neofytidis (46. Tóth) – Mondek (79. Kolesár), Ďubek, Kyziridis – Jibril.
MFK ZEMPLÍN: Kožuchar – Kotula, Ranko, Vaško, Mendez – Kanu (72. Artabe), Begala, Ošima – Popovits (65. Magda), Ku. Yilmaz (17. Tosevski), Žofčák