Ďalšia smolná prehra Trebišova, Brezno má prvoligový mečbal

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v piatom zápase barážovej série o SHL na svojom ľade s HK Brezno 2:3 po samostatných nájazdoch a v sérii tak prehrávajú 2:3. O góly v sieti súpera sa postarali Igor Halás a Matúš Matis. Šiesty duel sa odohrá v piatok v Brezne, prípadný siedmy bude na programe opäť na trebišovskom ľade v nedeľu 24. marca od 18.00 hod.

Aj piaty zápas napínavej série priniesol rovnako ako predchádzajúce štyri obrovský boj o každý milimeter ľadu, bohužiaľ, opäť so šťastným koncom pre Brezno. Štart mali opäť lepšie Trebišovčania, ktorí mali viac z hry, no nedokázali nič vyťažiť ani z presilovky, ktorú získali za viacej hráčov hostí na ľade. Druhá tretina sa začínala po vylúčeniach Ganza a Kubusa vo formáte štyroch proti štyrom a hneď po 59 sekundách sa dostali domáci do vedenia, keď prihrávku Fedorka doklepol do siete Igor Halás. Domáci sa ale dlho z vedenia netešili, keďže Boldižár po 40 sekundách v presilovke vyrovnal. Začínalo sa tak odznova. Hostia ďalšie dve presilovky nevyužili, za čo ich potrestal v 38. minúte Matúš Matis. V záverečnej časti malo Brezno ďalšiu presilovkovú možnosť po vylúčení Valečka, opäť ju však nevyužilo. Na vyrovnanie ale hostia využili vylúčenie Daniela Hančáka, keď duel do predĺženia poslal Maroš Surový. V extra čase jasne dominovali domáci, ktorí ale nedokázali využiť dve presilovky. Pykať za to mohli v samom závere, strelu Surového efektne lapačkou zneškodnil Tomáš Halász. V nájazdoch mali viac šťastia hostia. Za domácich v piatich sériách skórovali Igor Halás s Tomášom Strížom, Brezna ale dalo o gól viac a v piatok tak bude mať na domácom ľade prvoligový mečbal.

HK Steel Team Trebišov - HK Brezno 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Stav série: 2:3.
Góly: 21. Halás (Fedorko, Hančák), 38. Matis (Kubus, T. Stríž) - 22. Boldižár (Homola, Sarvaš) pres/1, 54. Surový (Kraut, Ganz) pres/1, roz. sam. nájazd Kylnár.
Vylúčení: 5:5. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Jobbágy - Riš, Pribula. Divákov: 1550.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, T. Slovák, Hančák, Ondrej, Š. Stríž, Buraľ, Štec - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Marcinko, Halás - Danielčak, Šechný, Šiňanský - Béreš, Barna, Vargaeštok.
HK: Smik - Ganz, Eliaš, Bodižár, Lopejský, Homola, Soveľ - Surový, Giertl, Zemko - Kraut, Kylnar, Sarvaš - Rákoš, Veselý, Sarvaš - Hojo, Rybár, Bálint.

Uverejnené: 20.04.2022 22:58:00