files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Bude talianska Civitavecchia desiatym partnerským mestom Michaloviec?

Michalovskú radnicu navštívila začiatkom apríla delegácia z talianskeho mesta Civitavecchia. Toto prístavné mesto s 50-tisíc obyvateľmi leží 80 km na severozápad od Ríma. O návšteve informuje mesto na jednom zo svojich facebookových kanálov.

Taliani majú skúsenosti s migračnou vlnou v predchádzajúcich rokoch, aj preto sa prišli na Slovensko pozrieť osobne, ako sa nám darí zvládať aktuálny príliv odídencov z vojnovej Ukrajiny. Práve talianska vláda darovala Slovensku v uplynulých dňoch celé stanové mestečko, kde môže nájsť ubytovanie niekoľko stoviek utečencov na niekoľko týždňov. Toto miesto na Štúrovej ulici, ako aj registračné centrum v Mestskej športovej hale, si pozreli Taliani vedení poslancom tamojšieho národného parlamentu Allesandrom Battilocchiom. „Ten zo svojej pozície ocenil Michalovce za príkladnú pomoc, ktorú samospráva venuje utečencom, aj nášmu postoju v tejto humanitárnej kríze,“ píše mesto na svojom facebooku.

Na pôde mestského úradu zahraničnú delegáciu privítali zástupcovia primátora Jozef Sokologorský a Jana Cibereová. Na stretnutí prišiel zo strany návštevy návrh vedeniu mesta, sa stalo partnerským mestom Civitavechie. „V prípade, že bude oficiálne doručená takáto žiadosť, mesto Michalovce sa k nej s najväčšou pravdepodobnosťou postaví kladne,“ pokračuje radnica na svojom facebooku. My len dodajme, že Michalovce majú doteraz deväť partnerských miest – Liptovský Mikuláš (Slovensko), Jaroslaw (Poľsko), Kavarna (Bulharsko), Pančevo (Srbsko), Nové mesto pod Šiatrom (Maďarsko), Užhorod (Ukrajina), Villarreal (Španielsko), Vyškov (Česká republika), Cognac (Francúzsko). Bude talianske mestečko desiatym?

.Uverejnené: 22.04.2022 13:17:17 files/zrs35vuxnbma6xcy.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.