Michalovský Zemplín utrpel víťazstvo nad Senicou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase siedmeho kola nadstavbovej časti o udržanie sa v najvyššej Fortuna lige nad FK Senica 1:0 a výrazne sa priblížili k celkovej záchrane v súťaži. Jediný gól stretnutia si dali hostia v 63. minúte Mihalom sami.  Zverencom trénera Norberta Hrnčára aktuálne patrí deviate miesto. Najbližšie sa predstavia budúpcu sobotu v Žiari nad Hronom, domácu tohtosezónnu derniéru absolvujú v piatok trinásteho mája o 20.00 hod. s Liptovským Mikulášom.

Seničania prišli aj do Michaloviec v poriadne omladenej zostave, so siedmimi dorastencami v základe.  Aj napriek tomu zanechali na Zemplíne dobrý dojem a až do záverečného hvizdu siahali po bode... Domáci začali aktívnejšie a už vo štvrtej minúte mohli otvoriť skóre. Obrane Senice ušiel Matúš Marcin, ktorý ale mieril iba do vybiehajúceho brankára Chropovského. Táto šanca udala smer prvého polčasu, v ktorom síce mali Zemplínčania prevahu na lopte, nedokázali sa ale dostávať do šancí. Chýbala presná prihrávka, ale aj pokoj v zakončení. Po pol hodine hry mohli dokonca inkasovať, pri hlavičke  Kudláča škriabal Kožuchar loptu na bránkovej čiare.

Ani úvod druhého polčasu nepriniesol drvivú prevahu favorita. Ten sa naďalej trápil, nedokázal sa dostávať do čistých gólových šancí. Tri minúty po uplynutí hodiny hry sa Michalovčania konečne dočkali. Kotula poslal ďalekonosný center do pokutového územia a ten si zrazil do vlastnej siete Mário Mihál. O desať minút neskôr mohlo byť vymaľované. Kanu získal už stratenú loptu, poslal ju Marcinovi, ktorého strelu ale Chropovský skryl do svojich rukavíc.  Postupom času strácal michalovský tlak na sile, no favorit pohodlne ubránil víťazstvo, na ktoré sa poriadne natrápil.

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 63. Mihal (vlaastný).
Žlté karty: 16. Mašulovič, 34. Osvald.
Rozhodovali: Prešinský - Poláček, T. Straka. divákov
MFK ZEMPLÍN: Kožuchar – Kotula, Artabe, Ranko, Magda (61. Peña) – Kanu (90. Záhradník), Begala, Oshima – Popovits (61. Tosevski), Marcin, Žofčák.
FK: Chropovský -  Koprna, Mihal, Mašulovič, Prelec (85. Barcaj) – Duda, Osvald (78. Stachovič) – Macho, Bíly, Kudláč – Vrablic (78. Surový).

Uverejnené: 23.04.2022 20:56:20