MFK Zemplín s prvou výhrou na jar vonku, v Žiari vyhral 2:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí ôsmeho kola nadstavbovej časti o udržanie sa v najvyššej Fortuna lige na pôde FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 a pripísali si tak na konto prvé jarné víťazstvo u súpera. Výhru na pôde posledného tímu tabuľky zariadili gólmi Matúš Marcin a Igor Žofčák. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok trinásteho mája o 20.00 hod. privítajú Liptovský Mikuláš. Bude to ich posledný domáci duel v tejto sezóne, v poslednom kole sa ešte predstavia v Trenčíne.

Tréner Zemplínčanov Norbert Hrnčár postavil na ihrisko zostavu v značne pozmenenom zložení. V bráne dostal priestor po prvýkrát Száraz, v stopérskej trojici vôbec po prvýkrát v kariére Volanakis, no a do útočnej trojice po prvýkrát do základnej zostavy zaradil aj Peňu. Naopak, iba na lavičke ostal kapitán Igor Žofčák.

Lepší vstup do zápasu malo domáce Pohronie, keď v piatej minúte kopali jeho hráči až tri rohové kopy. Po jednom z nich Mihalík našiel Klabníka, po jeho strele ale dobre zasiahol Száraz.  Michalovčania sa postupne začali dostávať do zápasu. Po desiatich minútach prenikol práve Peňa, posunul loptu Toševskému, no z ich ofenzívnej akcie napokon bol iba rohový kop. V trinástej minúte unikol Toševský ofsajdovej pasci, jeho center však voľného Marcina nenašiel.  O minútu neskôr pohrozili domáci, Mihalíkova strela išla tesne vedľa.  V 25. minúte prišli chvíle michalovskej ofenzívy. Najskôr síce obrana Peňovu strelu zrazila na rohový kop, po ňom sa ale lopta dostala až k Marcinovi a ten nekompromisne otvoril skóre duelu. Domáci sa snažili odpovedať rovnakou mincou, michalovská obrana ale bola pozorná a nepúšťala súperov do šancí.  Horúco v michalovskej šestnástke bolo iba na úplnom konci polčasu. Najskôr Száraz s námahou vytlačil Steinhubelov center na rohový kop a z neho michalovská obrana s námahou ustála polčasové čisté konto.

Aj začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, ktorí ale svoju územnú prevahu k šanciam nepretavili.  V 66.minúte mohli predsa vyrovnať. Vaško neodkopol loptu pred Klabníkom, ten ju posunul Steinhubelovi, ktorého strelu vyrazil Száraz.  O štyri minúty neskôr Blahút našiel Hašeka, český futbalista v službách Žiaru nad Hronom ale netrafil zo sľubnej pozície priestor brány. Nevyužité šance nakoniec domácich mrzeli. V 77. minúte napriahol z priameho kopu striedajúci Igor Žofčák a strelou pod šibenicu nedal Le Giangovi žiadnu šancu – 0:2.  Odpoveď Pohronia prišla o tri minúty neskôr, keď sa presadil ex-Michalovčan Milan Šimčák. Po kontaktnom góle nabral tlak Pohronia ešte na väčšej intenzite, Hašekova strela ale opäť minula priestor brány a keď sa neujala ani hlavička Klabníka, Zemplínčania si na pôde v tabuľke posledného tímu pripísali prvé jarné víťazstvo vonku.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:1)
Góly: 80. Šimčák - 27. Marcin, 77. Žofčák.
Žlté karty: 76. Bangala - 62. M. Begala.
Rozhodovali: P. Kráľovič – P. Jánošík, M. Roszbeck.
Divákov:
FK POHRONIE: Le Giang – Šimčák (83. Fofana), Pajer, Klabník, Sanneh (62. Štrba) – Chrien (57. Bangala), Ožvolda (83. Šmatlák) – Mihalík, Steinhübel, Blahút – Prachar (46. Hašek).
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Mendez, Vaško, Ranko, Kotula – Oshima, M. Begala, Volanakis – Tosevski (65. Záhradník), Marcin, Peña (64. Žofčák).