MFK Zemplín padol doma s Liptovským Mikulášom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v predposlednom deviatom kole nadstavbovej časti o udržanie sa v najvyššej Fortuna lige s MFK Liptovský Mikuláš 1:2 a padli na deviate miesto v tabuľke. Posledný duel v sezóne Michalovčania odohrajú budúcu sobotu v Trenčíne.

Michalovčania si lepší štart do priameho súboja o ôsme miesto v tabuľke ani nemohli predstaviť. V šiestej minúte ich kapitán Igor Žofčák vrátil center Peňu do pokutového územia, Luksch jeho strieľaný center vyrazil len do obrancu Pavúka, ktorý si loptu zrazil do siete. O minútu neskôr prišiel veľmi dôležitý moment zápasu. Vaško v pokutovom území stiahol Šveca a hoci si hlavný arbiter Ruc dlhšie overoval situáciu prostredníctvom WAR-u, nakoniec potvrdil pokutový kop, z ktorého Andrič vyrovnal na 1:1. Následne mali domáci trochu viac z hry, v 27. minúte p rýchlej kontre ale opäť inkasovali. Švec síce mohol voliť aj prihrávku lepšie postavenému Andričovi, nakoniec sa ale rozhodol strieľať na bránu a urobil dobre – 1:2. Od tohto momentu hostia umne bránili náskok a domáci zase horeli v efektivite. Vyrovnať mohol o desať minút Marcin, ktorého našiel prízemnou prihrávkou Žofčák, loptu ale zo stopercentnej šance poslal len do žrde.

V druhom dejstve síce snahu Michalovčanom uprieť nemožno, na trávniku im ale chýbala kvalita. Liptáci sa opäť zameriavali na kontry a po jednej z nich Káčeríka vychytal Szaráz. V 57. minúte mohlo byť vyrovnané, opäť ale zlyhal v koncovke Matúš Marcin, ktorý zoči-voči Lukschovi mieril len do brankára MFK Tatran. Postupom čase chabol aj michalovský odpor k prehre. Vyrovnanie sa ale predsa mohlo zrodiť po spolupráci striedajúcich Shimamuru so Záhradníkom, michalovský mladík si ale v pokutovom území zle spracoval loptu. Vo zvyšnom čase už hostia umne ubránili všetky možnosti ohrozenia svojej brány a zaslúžene si tak z Michaloviec domov odviezli tri cenné body.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 (1:2)
Góly: 6. Pavúk (vla.) – 10. Andrić (pen.), 27. Jak. Švec.
Žlté karty: 7. Vaško, 51. Volanakis – 44. A. Krčík, 54. Pavúk.
Rozhodovali: Ruc - Štrbo, Jekkel; 403 divákov
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Vaško, Ranko, Volanakis – Žofčák (46. Popovits, 79. Petrík), Peña (62. Shimamura), Oshima (86. Ntosis), M. Begala, Mendez – Kanu (62. Záhradník), Marcin.
MFK TATRAN: Luksch – A. Krčík, Šindelář, Filinský, Pavúk – Gerát, Václavik (78. Bielák) – Káčerík (90+3. Matoš), Staš (78. Flak), Jak. Švec (78. Pinte) – Andrić (86. Voško).

Uverejnené: 13.05.2022 22:57:39