V zápase zvratov výhra Iuventy. Vo finálovej sérii vedie 1:0

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom finálovom zápase národného play-off nad HC DAC Dunajská Streda 23:20, hoci po prvom polčase prehrávali 10:13. Zverenky trénera Jana Beňadika tak v sérii hranej na dve víťazstvá vedú 1:0. Druhý finálový duel sa odohrá v stredu v Dunajskej Strede.

Prvý finálový duel priniesol síce dramatickú hádzanú, ktorá sa musela divákom páčiť, ale aj veľa technických chýb a hluchých pasáži oboch tímov. Po slávnostnej hymne, ktorú zaspievala Nika Karch, začali Michalovčanky lepšie, keď viedli 1:0, 2:1, i 3:2, hostky ale dvoma gólmi v rade otočili v siedmej minúte na 3:4. V tej istej minúte zrovnala Popovcová a po ďalších dvoch presných zásahoch Trúnkovej si za stavu 4:6 lavička DAC brala oddychový čas. Hneď po ňom síce strelila Trúnková tretí gól v rade, dej zápasu sa ale začal obracať v prospech Dunaskej Stredy. K obratu pomohla hlavne brankára Oguntoye, ktorá zmarila štyri pokutového hody Iuventy. V devätnástej minúte Biziková znížila na 6:7 a oddychovým časom reagovala aj domáca lavička. Ten ale nepomohol, keďže DACu patrila posledná desaťminútovka, v ktorej otočil z 7:9 na polčasových 13:10.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Michalovčanky pritvrdili obranu, čo robil ich súperkám obrovský problém. Za osem minút došlo k zmazaniu polčasového manka, keď Godečová vyrovnávala na 14:14. Keď tá istá hráčka poslala Iuventu v 39. minúte do vedenia, lavička DAC reagovala oddychovým časom. Ani ten ale obrat v zápase nezastavil. Michalovčanky ho totiž už držali pevne v rukách. V 48. minúte viedli po rýchlej kontre a presnej strele Štefanikovej už 20:15, na čo reagovala hosťujúca lavička tretím oddychovým časom. Dunajskej Streda sa síce podarilo znížiť aj na dva góly, Iuventa však vyhrala 23:20 a vo finálovej sérii sa ujala vedenia 1:0.

MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda 23:20 (10:13)
Stav série: 1:0.
Pok. hody: 9/4 - 4/2. Vylúčené: 1 - 4. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov:
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Dvorščáková, Polievková, Štefaniková 5, Popovcová 2, Rebičová 1, Trifunovičová, Trúnková 5, Kohučová, A. Holejová 2/1, Wollingerová 3, Bajčiová 1/1, Godečová 4/2, Klučková, Abildová.
HC DAC: Magera, Oguntoye, Olahová - Pénzeš 1, Juhošová 1, Mészaroš, Némethová 2, Pastroková, Sári 4, Demeter, Hudáková 2, E. Rajnhová 1, R. Biziková 7, Elo 2.