Titul majstra po roku znova vo Veľkých Kapušanoch

Ako každý rok, aj v roku 2022 sa uskutočnili stolnotenisové Majstrovstvá oblasti Michalovce – Sobrance, ktoré sa uskutočnili tentokrát v telocvični ZŠ Júlie Bilčíkovej v Budkovciach. Majstrovstvá oblasti sa organizujú tradične každý rok v januári, avšak pre Covid-19 sa posledné dva ročníky odohrali v letnom termíne. Na turnaji mohli štartovať hráči hrajúci v sezóne 2021/2022 za klub z okresov Michalovce-Sobrance resp. aj hráči hrajúci mimo tieto okresy, no s trvalým pobytom v okrese MI-SO. Podmienkou bol aj platný registračný preukaz.

Na turnaji štartovalo 13 hráčov z  ôsmich klubov. Titul z minulého roka obhajoval Erik Vargovčík z tímu MKST Veľké Kapušany. Systém turnaja spočíval v skupinovej fáze, z ktorej postupovali prví dvaja do vyraďovacieho pavúka. Mimo hlavnej kategórie sa hralo aj o majstra oblasti vo štvorhre, mládeže do 21 rokov a 5.ligy MI-SO. Skupiny ovládli najvyššie nasadení hráči Erik Vargovčík, Peter Kondáš, Peter Králik a Tomáš Mikloš, a úlohu favorita potvrdili aj vo štvrťfinále. Následne v semifinále porazil Vargovčík Králika a Kondáš Mikloša, a tak sme vo finále mali súboj dvoch najväčších favoritov turnaja. Finále vyšlo lepšie Erikovi Vargovčíkovi a tak dokázal obhájiť titul. Vo štvorhre rovnako spolu so svojim otcom Jánom obhajoval titul, no tu už tak úspešný nebol, keď nestačili v semifinále na dvojicu Mikloš/Sorokáč. V druhom semifinále úlohu favorita splnil najvyššie nasadený pár Kondáš/Králik, a tak sme mali vo finále zaujímavé obsadenie, keď traja zo štyroch hráčov v ňom hrajú za jeden klub STO Kaluža. Finále bolo dramatické, keď Mikloš/Sorokáč vyhrávali už 2:0, no súper dokázal vyrovnať na 2:2, zvrat sa však už nekonal. Mikloš/Sorokáč  to na tretí pokus zvládli a stali sa majstrami oblasti vo štvorhre. V kategórii mládež do 21 rokov získal ďalšiu trofej Erik Vargovčík, keď vo finále zdolal Leventeho Sukályho z Čičaroviec 3:2. Ten si napravil chuť v kategórii 5.ligy MI-SO, keď vo finále zdolal 3:1 Štefana Nameša. Poslednou kategóriou na turnaji bola štvorhra 5.ligy MI-SO, ktorú vyhrala dvojica Behunčík/Nameš. O tretie miesta sa nehralo,  porazení semifinalisti tak skončili na 3.mieste vo dvojhre, ako aj vo štvorhre. Organizátorom turnaja bol Oblastný stolnotenisový zväz Michalovce v spolupráci s OKST Budkovce. Hráčom umiestneným na 1. až 3.mieste boli členmi VV ObSTZ MI odovzdané diplomy a poháre.

Výsledky z turnaja:
Dvojhra mužov - hlavná kategória 1.kolo: skupinový systém
A skupina: E. Vargovčík - J. Behunčík 3:0, E. Vargovčík -R. Pivarník 3:1, J. Behunčík - R. Pivarník 3:1.
Poradie: 1.E. Vargovčík 4b., 2. J. Behunčík 3b., 3. R. Pivarník 2b.

B skupina: P. Kondáš - L. Sukály 3:0, P. Kondáš -Š. Nameš 3:1, L. Sukály - Š. Nameš 3:0.
Poradie: 1. P. Kondáš 4b., 2. L. Sukály 3b., 3. Š. Nameš 2b.

C skupina: P. Králik - J. Vargovčík 3:1, P. Králik - J. Kmeť 3:0, J. Vargovčík - J. Kmeť 3:2.
Poradie: 1. P. Králik 4b., 2. J. Vargovčík 3b., 3. J. Kmeť 2b.

D skupina: T. Mikloš - Š. Sorokáč 3:0, G. Vojtko - A. Frenák 3:1, T. Mikloš - G. Vojtko 3:0, Š. Sorokáč - A. Frenák 3:0, T. Mikloš - A. Frenák 3:0, Š. Sorokáč - G. Vojtko 3:1.
Poradie: 1. T. Mikloš 6b., 2. Š. Sorokáč 5b., 3. G. Vojtko , 4. A. Frenák 3b.

Dvojhra mužov - hlavná kategória 2.kolo: vyraďovacím systémom K.O.
Štvrťfinále: E. Vargovčík – Š. Sorokáč 3:2, L. Sukály – P. Králik 1:3, T. Mikloš – J. Behunčík 3:2, J. Vargovčík – P. Kondáš 0:3.
Semifinále: E. Vargovčík – P. Králik 3:1, T. Mikloš – P. Kondáš 0:3.
Finále: E. Vargovčík - P. Kondáš 3:1

Dvojhra mužov - kategória 5.liga MI-SO: vyraďovacím systémom K.O.
Štvrťfinále: J. Behunčík–voľno, J. Kmeť – Š. Nameš 0:3, J. Vargovčík – A. Frenák, G. Vojtko – L. Sukály 0:3.
Semifinále: J. Behunčík - Š. Nameš 0:3, J. Vargovčík - L. Sukály2:3.
Finále: Š. Nameš - L. Sukály 1:3.

Dvojhra - kategória Mládež do 21 rokov:
Finále: E. Vargovčík- L. Sukály 3:2.

Štvorhra mužov - kategória 5.ligy MI-SO: skupinovým systémom
A skupina: L. Sukály, G. Vojtko - J. Behunčík, Š. Nameš 0:3, L. Sukály, G. Vojtko - A. Frenák, J. Kmeť 3:0, J. Behunčík, Š. Nameš - A. Frenák, J. Kmeť 3:0.
Poradie: 1. J. Behunčík, Š. Nameš 4b., 2. L. Sukály, G. Vojtko 3b., 3. A. Frenák, J. Kmeť 2b.

Štvorhra mužov –hlavná kategória: vyraďovacím systémom K.O.
Štvrťfinále:P. Kondáš, P. Králik – voľno, L. Sukály, G. Vojtko - J. Behunčík, Š. Nameš 1:3, T. Mikloš, Š. Sorokáč – A. Frenák, J. Kmeť 3:0, E. Vargovčík, J. Vargovčík - voľno.
Semifinále: P. Kondáš, P. Králik - J. Behunčík, Š. Nameš 3:0, T. Mikloš, Š. Sorokáč- E. Vargovčík, J. Vargovčík 3:1.
Finále: P. Kondáš, P. Králik - T. Mikloš, Š. Sorokáč 2:3.

Zhrnutie výsledkov turnaja:
Dvojhra mužov o Majstra oblasti MI-SO – hlavná kategória:
1.miesto  Erik VARGOVČÍK (MKST Veľké Kapušany)
2.miesto Peter KONDÁŠ (STO Kaluža)
3.miesto  Tomáš MIKLOŠ (OKST Budkovce)
    Peter KRÁLIK (STO Kaluža)

Dvojhra mužov o Majstra oblasti MI-SO – 5.liga:
1.miesto Levente SUKÁLY (SO TJ Čičarovce)
2.miesto  Štefan NAMEŠ (Slávia SOŠT Michalovce)
3.miesto  Ján BEHUNČÍK (STK Slávia Sobrance)
    Ján VARGOVČÍK (STO Beša)

Dvojhra o Majstra oblasti MI-SO – mládež do 21 rokov:
2.miesto  Levente SUKÁLY (SO TJ Čičarovce)

Štvorhra mužov o Majstra oblasti MI-SO:
1.miesto Štefan SOROKÁČ, Tomáš MIKLOŠ (STO Kaluža, OKST Budkovce )
2.miesto  Peter KONDÁŠ, Peter KRÁLIK (STO Kaluža )
3.miesto  Štefan NAMEŠ, Ján BEHUNČÍK (Slávia SOŠT Michalovce, STK Slávia Sobrance)
    Ján VARGOVČÍK, Erik VARGOVČÍK (STO Beša, MKST Veľké Kapušany)

Štvorhra mužov o Majstra oblasti MI-SO – 5.liga:
1.miesto Štefan NAMEŠ, Ján BEHUNČÍK (Slávia SOŠT Michalovce, STK Slávia Sobrance)
2.miesto Levente SUKÁLY, Gábor VOJTKO (SO TJ Čičarovce, STO Beša)
3.miesto Alexander FRENÁK, Ján KMEŤ (Slávia SOŠT Michalovce )