V Budapešti prehra MFK Zemplín rozdielom triedy

Prvú porážku v rámci prípravy utrpeli v stredu futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Najvýchodnejší účastník najvyššej Fortuna ligy prehral na ihrisku nováčika maďarskej ligy Vasas FC hladko 0:3. Michalovčania budú najbližšie v hre už túto sobotu, kedy ich od 10.00 hod. čaká na domácom trávniku súboj s účastníkom druhej ligy FK Humenné.

V hlavnom meste Maďarska mal tréner Zemplína Norbert Hrnčár k dispozícii v útoku aj Švajčiara Adlera da Silvu, ktorý naposledy pôsobil v Slovane Bratislava. Útočník, ktorý si dobré meno na Slovensku urobil hlavne v Pohroní, pobudol na ihrisku čosi vyše hodiny hry. V prvom polčase bol lepší maďarský tím. Dvoma gólmi Ihringa-Farkaša viedol 2:0. Zahanbiť sa ale nedali ani Michalovčania, ktorí na čisté šance dokonca polčas vyhrali. Ranko, ale ani Marcin, či Jánošík svoje gólové šance nepremenili. V druhom polčase navýšil vedenie domácich Bobál a po jeho góle sa duel už iba dohrával.

Vasas FC - MFK Zemplín Michalovce 3:0 (2:0)
Góly: 8. a 30. Ihrig-Farkas, 57. Bobál
FC: Dombó (46. Uram) - Otigba (46. Z. Szilágyi), Baráth (46. Litauszki), Silye (46. Faragó) - Hidi M (31. Bobál, 61. Kapornai), Hinora (46. Szivacski), Berecz (31. Radó, 61. Márkvárt), Géresi (31. Pátkai, 61. Sztojka) - Ihrig-Farkas (31. S. Szilágyi, 61. Szalai), Novothny (31. L. Pekár, 61. Zimonyi), Cipf (46. M. Vida)
MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar - Kotula (46. M. Kolesár), F. Vaško, Ranko (46. Volanakis), Méndez (63. J. Sova) - Shimamura (46. Kanu), M. Begala (63. Ntotis), Peňa (46. Oshima) - M. Marcin (63. Petrík), Adler Da Silva (63. Z. Záhradník), L. Jánošík (63. D. Magda)

Zdroj: mfk zemplín