files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovce: Revitalizácia Kostolného námestia

Kostolné námestie je situované v historicky najvzácnejšom území mesta Michalovce. V jeho blízkosti je kaštieľ Sztárayovcov, dnes sídlo Zemplínskeho múzea, gotický rímskokatolícky Chrám narodenia Panny Márie zo 14. storočia a novozrekonštruovaný historický Park Kerta.

Rekonštrukcia námestia začala 13. júna a prebieha v rámci projektu Michalovce – Kostolné námestie I. etapa. Projekt plne rešpektuje historický charakter územia z minulých storočí, začlenenie do okolia, ale taktiež potrebu vykonania vodozádržných opatrení a zlepšenie kvality života mestského prostredia. Realizáciou projektu vznikne otvorená oddychová zóna.

Od roku 1970 lokalita Kostolného námestia slúžila ako autobusová stanica. V roku 2014 samospráva odklonila autobusovú prepravu z historického priestoru a rozhodli sme sa vrátiť zdevastovanému územiu jeho historický význam, obnoviť územie začlenením do okolia a vytvoriť zelenú oddychovú zónu pre obyvateľov a návštevníkov mesta.Celková plocha riešeného územia je 8 678 m2. Rekonštrukcia zahŕňa vybudovanie spevnených plôch pre zhromažďovanie občanov, vytvorenie bezbariérového priestranstva, skrášlenie a zatraktívnenie prostredia prvkami drobnej architektúry, novou zeleňou, detským ihriskom. Súčasťou námestia bude vytvorená cyklotrasa, ktorá prepojí novú cyklotrasu vedúcu zo sídliska Stráňany, cyklotrasu v centrálnej mestskej zóne a Park Kerta. Rekonštrukcia a výstavba nového verejného osvetlenia a kamerového systému prispejú k zvýšeniu bezpečnosti občanov na verejných priestranstvách.

V týchto dňoch prebiehajú búracie práce v častiach na Kostolnom námestí a pri kostole. V priebehu troch týždňov bolo odstránené existujúce oplotenie včítane základov, zdemontovali sa stožiare verejného osvetlenia, bol odstránený asfaltový kryt, podkladový betón a štrkové podložie chodníkov, nástupišťa a vozovky. Realizuje sa kanalizačná prípojka a vodovodná prípojka pre verejné WC. Počas leta sa bude plynulo pokračovať  v prácach na jednotlivých objektoch v rámci námestia. Projekt má verejno-prospešný charakter, infraštruktúra nebude komerčne využívaná a bude prístupná širokej verejnosti bez obmedzení. Prevádzkovateľom územia bude Mesto Michalovce prostredníctvom svojho správcu – Technické a záhradnícke služby mesta Michalovce. 

.Uverejnené: 07.07.2022 11:31:08 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.