V generálke hladké víťazstvo MFK Zemplín nad Prešovom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce vyhrali vo svojom poslednom prípravnom zápase pred novou sezónou na domácom trávniku nad nováčikom druhej ligy 1. FC Tatran Prešov 2:0. O ich góly sa ešte v prvom polčase postarali Brian Peňa a Lukáš Jánošík. Michalovčania odštartujú svoju ôsmu sezónu v najvyššej Fortuna lige už v piatok 15. júla, kedy ich od 20.30 hod. čaká domáci súboj s nováčikom FK Dukla Banská Bystrica. Zápas prvého kola odvysiela v priamom televíznom prenose aj stanica Nova Sport.

Zemplínčania nastúpili v základnej zostave aj so stopérom Michalom Jeřábkom. Dvadsaťosemročný skúsený bývalý hráč Dukly Praha, Jablonca, Teplíc, či naposledy kazašského FK Aktobe by sa mohol stať treťou letnou posilou. Lepší vstup mali domáci. V ôsmej minúte Peňovo zakončenie zblokovala obrana na rohový kop, o dve minúty neskôr sa už ale španielsky stredopoliar tešil z gólu, keď zužitkoval výbornú prihrávku Petríka. O štyri minúty neskôr práve Peňa naservíroval loptu Jánošikovi a ten strelou k bližšej žrdi dal už na 2:0. Následne sa mohli presadiť aj Adler s Petríkom, ich strely brankár Kuchynskij vytlačil na rohový kop, na druhej strane do brvna mieril Jozef Dolný. V druhom polčase sa už hralo prevažne medzi šestnástkami. Na domácej strane zaujala strela Magdu, ktorý opečiatkoval žrď, na druhej zase šance Jendreka a Horvátha, ktoré už ale zmenu skóre nepriniesli.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (2:0)
Góly: 10. Peňa, 14. L. Jánošík
MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - Kotula, Jeřábek (46. Ranko), F. Vaško (46. Volanakis), Méndez - M. Begala, Kanu (68. Shimamura), Peňa - Petrík (46. D. Magda), Adler Da Silva (59. Z. Záhradník), L. Jánošík
1. FC TATRAN: Kuchynskyi - Petko, L. Horváth, M. Baran, L. Šimko - D. Keresteš (57. S. Kráľovič) - Ivanko Macej (46. Nemtinov), Karaš (82. Marek Vasiľ), Dolný, Jendrek (73. Škreptak) - D. Andrič (27. J. Štefánik)

Uverejnené: 09.07.2022 07:41:31