Michalovčania siahali na prekvapenie, na Tehelnom poli prehrali 2:4

Na obrovské prekvapenie siahali v zápase tretieho kola najvyššej Fortuna ligy futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Tí na pôde majstra ŠK Slovan Bratislava viedli po góloch Kanuho a Peňu po prvom polčase 2:0. Majster ale v druhom polčase otočil výsledok vo svoj prospech, vyhral 4:2 a pripravil tak Zemplínčanom prvú prehru v tejto sezóne. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa v najbližšom štvrtom kole taktiež predstavia u súpera, konkrétne v Trenčíne. Zápas sa hrá už v piatok piateho augusta a od 20.30 hod. ho v priamom prenose prinesie stanica Nova Sport.

V prvom polčase sa Michalovčania prezentovali na pôde majstra parádnym výkonom. Tréner Hrnčár tentoraz zvolil defenzívnejšiu zostavu, v strede poľa aj s defenzívnym univerzálnom Filipom Vaškom, no bez kapitána Žofčáka a na hrote aj bez Adlera da Silvu. Hostia začali výborne v defenzívnom bloku, z ktorého vyrážali do rýchlych kontier. Jedna sa im podarila v ôsmej minúte. Najlepší hráč na ihrisku Brian Peňa obišiel troch protihráčov, posunul loptu Kanuovi a ten v čistej šanci prekonal brankára Trnovského. Následne sa Slovanisti ujali taktovky. Snažili sa Michalovčanov zatlačiť, nedarilo sa im ale dostať sa do čistých šancí. Hostia ustáli tlak a v závere prvého polčasu udreli po druhýkrát. Po rohovom kope Slovana brankár Száraz rýchlo rozohral kontru, na ktorej konci bol oblúčik Briana Peňu nasmerovaný do siete – 0:2.

Do druhého polčasu tréner Slovana Bratislava Vladimír Weiss st. poslal až štyroch čerstvých hráčov, ktorí zmenili dej zápasu. Od úvodnej sekundy sa Slovanisti zahryzli do Michalovčanov a po štrnástich minútach prišla odmena v podobe kontaktného gólu Barseghjana. To už neboli na ihrisku strelci oboch michalovských gólov Peňa a Kanu, ktorých chvíľu pred gólom nahradili Slebodník s Adlerom. Domáci pokračovali aj naďalej v tlaku, mohli ale inkasovať, v rýchlej kontre nezakončil presne Matúš Marcin. V 72. minúte sa začínalo opäť odznova. V skrumáži sa dostal k lopte Andre Green a tvrdou strelou nedal Szárazovi šancu. Michalovský brankár sa vyznamenal v 81. minúte, keď výborným vybehnutím zlikvidoval šancu Greenovi. Následné tesne minul strelou z diaľky Lucas Lovat, po rohovom kope nezakončil presne Mustafič. Zemplínčania ale dobrý výsledok neudržali. V 83. minúte sa k odrazenej lopte dostal Uche Agbo a poslal Slovan do vedenia. Vyrovnať mohol striedajúci Slebodník, v čistej šanci ale minul bránu po krásnej prihrávke Igora Žofčáka.  V samom závere ešte Jeřábek hlavou zrazil do siete pokus Šaponjiča a Slovan tak zvíťazil po druhopolčasovom obrate 4:2.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 4:2 (0:2)
Góly: 59. Barseghjan, 72. Green, 83. Agbo, 90+1. Jeřábek (vla.) – 8. Kanu, 45. Peňa.