Krutá prehra MFK Zemplín pod Dubňom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v stretnutí siedmeho kola Fortuna ligy na pôde MŠK Žilina 0:2, keď oba góly strelil Patrik Myslovič. Michalovčania sa najbližšie predstavia na domácej pôde, keď v stredu 31. augusta privítajú o 18.00 hod. Ružomberok.

Lepší vstup do zápasu mali domáci Šošoni, ktorí od prvej sekundy pritlačili Michalovčanov. V deviatej minúte zahrali na krátko rohový kop, Galčík poslal prízemný center do pokutového územia a Patrik Myslovič ho upratal do siete – 1:0. Prvé dejstvo patrilo jednoznačne domácemu tímu. Zemplínčania sa iba ťažko dostávali na súperovu polovicu, nie to do gólových šancí. Tie si vytvárali Žilinčania. V osemnástej minúte zblokoval Rusnákovú strelu Mendez, po pol hodine mieril z priameho kopu tesne nad Kopás. Až potom sa do hry začali dostávať aj Michalovčania. Najskôr Adler nezasunul loptu do siete, potom si brankár Belko bravúrne poradil s tvrdou strelou Marcina a gólom neskončil ani následný rohový kop Zemplínčanov, či strela Jánošíka v nadstavenom čase.

Michalovčania vstúpili do druhého polčasu oveľa aktívnejšie. Už sa nehralo len na ich polovici, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Vyrovnať mohol v 58. minúte Matúš Marcin, jeho prudká strela išla tesne vedľa. Na druhej strane pálil Kopás z priameho kopu takisto tesne vedľa brány. Tréner Zemplínčanov Norbert Hrnčár reagoval na nepriaznivý priebeh dvojitým striedaním. Do hry poslal Petríka a Kanuho. Vyrovnať mohol v 70. minúte Jeřábek, jeho hlavičku po rohovom kope bravúrne vyrazil Belko. Na druhej strane gólovo udrelo. Patrik Myslovič využil chybu Kožuchara a upravil na 2:0. Znížiť mohol po perfektnom centri Petríka Jeřábek, opäť ho ale vychytal Belko. Aj preto si tri body na svoje konto pripísali domáci Šošoni.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 9. Myslovič, 70. Myslovič.
Žlté karty: 54. Gidi - 36. Jeřábek, 62. Kožuchar.
Rozhodovali: Kišš – Poláček, Vitko.
MŠK: Ľ. Belko – Bari, Ďuriš, Galčík (82. Jibril), Gidi (66. Iľko) – Kaprálik (60. Jambor), Kopas, Leitner – Myslovič (82. Stojchevski), Nemčík, Rusnák.
MFK ZEMPLÍN: Kožuchar – Da Silva, Jánošík (67. Petrík), Begala (67. Kanu), Marcin – Kotula, Jeřábek, Ranko – Mendez, Perez - Peňa (83. Záhradník), Žofčák (30. Njie).