Prehra MFK Zemplín po sporných verdiktoch

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli v deviatom kole Fortuna ligy piatu tohtosezónnu porážku. Na pôde DAC Dunajská Streda prehrali 0:1, keď o výhre celku od Žitného ostrova rozhodol v 83. minúte najlepší strelec ligy Krstovič. Michalovčania sa môžu po zápase cítiť ukrivdený. V prvom polčase im hlavný rozhodca Gemzický neuznal gól pre údajný faul Marcina a situácia pri jedinom gólovom momente „zapáchala“ ofsajdom... Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa v najbližšom desiatom kole predstavia doma. V sobotu jedenásteho septembra o 19.00 hod. privítajú najväčšie tohtosezónne prekvapenie FK Železiarne Podbrezová.

Tréner Zemplínčanov Norbert Hrnčár oproti stredajšiemu zápasu s Ružomberkom úplne prekopal stred poľa. V ňom dal tentoraz šancu defenzívnemu štítu Filipovi Vaškovi a takisto aj Kanuovi so Slebodníkom. Jeho zámer hrať viac defenzívnejšie a na rýchle kontry mu vychádzal celý prvý polčas. Michalovčania totiž favorita nepustili do čistých gólových šancí a hoci mal DAC, ktorý sa výhru čakal tri zápasy, držanie lopty, nič mu to nebolo platné, pretože jeho hráči si lámali zuby na pevnej michalovskej defenzíve. V siedmej minúte sa uvoľnil po ľavej strane Szántho jeho štipľavú strelu vyrazil Benjamín Száraz. Po pol hodine hry sa zrodil moment, ktorý mohol rozhodnúť. Hostia zásluhou Adlera dostali loptu do siete, hlavný arbiter Gemzický, ale pískal faul na brankára DAC, ktorý videl asi iba on... Vo zvyšnom čase ešte zaujali nepresné hlavičky Krstoviča s Vaškom, ako aj neúspešný pokus Matúša Marcina v samom závere prvého dejstva.

Aj v druhom dejstve pokračovali neúspešné dobíjanie michalovskej obrany. Hostia pokračovali vo výbornom výkone, keď stále hrozili z rýchlych kontier. Jednu z nich nezakončil presne Matúš Marcin. Domáci tréneri reagovali na dvojitým striedaním, ani to ale zvrat v zápase neprinášalo. Michalovský brankár Száraz si poradil s nepríjemným priamym kopom Szántoa, Ramadanovu strelu zblokoval na rohový kop Kotula. Postupom času rástol tlak domácich, ktorí v 83. minúte dostali loptu do siete. Zo situácie zaváňajúcej ofsajdom ju pretlačil za bránkovú čiaru Krstovič. Michalovčania sa už do ničoho závažného nedostali a na Žitnom ostrove tak prehrali 0:1.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 83. Krstovič
Žlté karty: 72. Krstovič - 29. L. Jánošík, 42. Jeřábek, 60. F. Vaško
Rozhodovali: Gemzický - Zemko, Kuba; 4383 divákov
FC DAC 1904: S. Petráš - Pinto (58. Nebyla), Valor, Muhamedbegovič, Andzouana (74. Ciganiks) - Veselovský, Káčer, Kalmár (58. Blackman) - Szánthó, Krstovič (88. Dimun), Ramadan (74. Nicolaescu)
MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - Kotula, Jeřábek, Ranko, Méndez - Kanu (73. Shimamura), F. Vaško, T. Slebodník (58. Peňa, 73. Petrík) - M. Marcin, Adler Da Silva, L. Jánošík (88. I. Žofčák)