Úspešný víkend michalovského športu

Úspešný víkend má za sebou michalovský šport. Počas troch dní totiž seniorské celky z najvyšších súťaží nenašli premožiteľa.

V piatok v prvom kole Tipos Extraligy zvíťazili hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce nad HC Košice 3:2. V sobotu pokračovali vo víťaznom ťažení aj hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. Tie dosiahli prvé víťazstvo v novej sezóne, keď v treťom kole MOL ligy vyhrali v Stupave relatívne hladko 37:28. Pokračovali aj futbalisti MFK Zemplín Michalovce, ktorí taktiež dosiahli prvé víťazstvo. V jedenástom kole Fortuna ligy totiž prvýkrát vyhrali na pôde súpera, konkrétne v Zlatých Moravciach, keď o ich výhre 1:0 rozhodol Michal Jeřábek. V nedeľu dosiahli druhé víťazstvo v sezóne hokejisti Dukly Ingema, ktorí vyhrali v Banskej Bystrici opäť 3:2 a ako jediný tím v prvom dvojkole nestratili ani jeden bod. Sú tak na čele tabuľky.

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zaknihovali cez víkend dve víťazstvá.

Cez víkend sa tešili aj hádzanárky MŠK Iuventa, ktoré dosiahli prvé víťazstvo v tejto sezóne.

A vonku po prvýkrát v sezóne zabodovali aj futbalisti MFK Zemplín Michalovce.

Šiesty celok v najvyššej súťaži

No a pridali sa aj ženy hokejového ŽHK Michalovce. Tie vo svojej historickej premiére zdolali v prvom extraligovom kole Ice Dream Košice hladko 6:1. Mimochodom, ženy ŽHK sú už šiestym tímom z Michaloviec, ktorý hrá v najvyššej súťaži. Okrem nich sú tam aj hádzanárky MŠK Iuventa, futbalisti MFK Zemplín, hokejisti HK Dukla Ingema, stolní tenisti a džudistky. Radosť zo šiesteho celku v najvyššej súťaži neskrýval ani primátor mesta Viliam Zahorčák, ktorý spolu so svojim zástupcom Miroslavom Dufincom otvorili nedeľňajší historický duel michalovských hokejistiek. „Teší ma, že ide o hokej, keďže momentálne hrajú najvyššie súťaže všetci. Máme tam mužov, teraz aj ženy, ako aj juniorov a dorastencov, teda máme tímy vo všetkých súťažiach, kde sa dá. Teší ma to o to viac, že pri mojom nástupe do funkcie boli muži v druhej lige, teda tretej najvyššej súťaži, o ženskom tíme sa nám ani len nesnívalo a ani mládež nebola na tom najlepšie,“  poznamenal michalovský primátor.

Ženy ŽHK Michalovce v historickej premiére dosiahli aj historické víťazstvo.