Takmer dokonalý triumf Petra Králika

Tradičným finišom stolnotenisovej Open ligy je jej záverečný turnaj, ktorý sa uskutočnil dňa 17.9.2022 v Budkovciach. Pred začiatkom turnaja boli prítomným hráčom z klubov odovzdané poháre a diplomy za celkové umiestnenia a ocenili sa aj najúspešnejší traja hráč

Právo účasti mali len hráči na súpiskách klubov hrajúcich MI-SO Open ligu. Do turnaja sa prihlásilo 21 hráčov z ôsmich klubov. Hráči boli rozdelení na základe krajských/oblastných rebríčkov do siedmich skupín po troch hráčoch. Zo skupín postupovali prví dvaja a dvaja najlepší z tretieho miesta. O jednom postupujúcom z 3.miesta dokonca museli rozhodnúť dodatočné zápasy na jeden set. Zo skupín tak do hlavného pavúka postúpilo 16 hráčov. V play-off dvojhier sa postupne do semifinále dostala štvorica Peter Šepeľa, Tomáš Mikloš, Peter Kondáš a Peter Králik. Prvé semifinále nám prinieslo súboj nasadenej jednotky Petra Šepeľu z TTC Kochanovce a nasadenej päťky Tomáša Mikloša z OKST Budkovce. V tomto zápase bol úspešnejší favorit a po výhre 3:1 na sety sa tešil z postupu do finále Peter Šepeľa. Druhé semifinále už bolo zaujímavejšie, keď sa proti sebe stretli kluboví spoluhráči z STK Kaluža a nasadená trojka proti dvojke Kondáš a Králik. V derby zápase bol úspešnejší Králik. Po výhre 3:1 a tak sa tešil z postupu do finále on. Žreb bol k nemu nemilosrdný, keď aj vo štvrťfinále narazil na tímového kolegu Mariána Jendželovského. Zápas o tretie miesto nám priniesol súboj medzi Miklošom a Kondášom, ktorý sa prenášal zo strany na stranu, no nakoniec po výhre 3:2 na sety sa z bronzu tešil Tomáš Mikloš. Finále malo rovnako zaujímavý priebeh, keď Šepeľa vyhrával v 3.sete za stavu 1:1 na sety a 7:3 na body, no Králik si zobral time-out v správny čas, po ňom otočil nielen set, ale aj celý zápas a po výhre 3:1 na sety sa tešil z premiérového víťazstva na turnaji.

Kategória dvojhra mládeže do 19 rokov mala len dvoch účastníkov Emmu Dudovú a Dávida Moskáľa. Vo vzájomnom súboji dvoch hráčov z tímu FC Mičigen sa po výhre 3:0 tešila z prvého miesta Emma Dudová. Poslednou kategóriou na turnaji bola štvorhra. V nej sa do semifinále dostali dvojice Kondáš/Králik, Nameš/Mikloš, Cap/Molnár a Šepeľa/Dugas st. Prvým finalistom sa po výhre 3:1 nad dvojicou Nameš Mikloš stali Kondá a Králik a vo finále ich po výhre rovnako 3:1 nad dvojicou Šepeľa/Dugas st. ich doplnila dvojica Cap/Molnár. Aj súboj o 3.miesto sa skončil rovnakým výsledkom 3:1, ale tentokrát v prospech Šepeľu s Dugasom. Finále však malo azda najdramatickejší priebeh. Prvý set vyhrala dvojica Cap/Molnár, no Kondáš s Králikom zápas otočili na 2:1 a vo štvrtom sete vyhrávali 9:5 na body, no tento náskok nepremenili, čo nakoplo súpera, ktorý otočil set a aj celý zápas a tak sa víťazom štvorhry stala dvojica z STO Beša Arpád Cap/Ladislav Molnár.

Výsledky turnaja
Výsledky 1.kola dvojhra v skupinách každý s každým:
A. skupina: Šepeľa – M. Dugas st. 3:0, Šepeľa – Frenák 3:0, M. Dugas st. - A. Frenák 3:0.
Poradie:1. Šepeľa 4b, 2. M. Dugas st. 3b, 3. Frenák 2b.

B. skupina: P. Králik – Pivarník 3:0, P. Králik – Ondač 3:1, Pivarník - Ondač 1:3.
Poradie:1. P. Králik 4b, 2. Ondač 3b, 3. Pivarník 2b.

C. skupina: P. Kondáš – Cap 3:1, P. Kondáš– J. Kmeť 3:0, Cap - J. Kmeť 3:1.
Poradie: 1. P. Kondáš 4b, 2. Cap 3b, 3. J. Kmeť 2b.

D. skupina: L. Molnár – Luco 2:3, L. Molnár – Sidor 3:0, Luco - Sidor 3:1.
Poradie: 1. Luco 4b, 2. L. Molnár3b, 3. Sidor 2b.

E. skupina: T. Mikloš – E. Dudová 3:0, T. Mikloš – J. Baránek 3:0, E. Dudová - J. Baránek 1:3.
Poradie: 1. T. Mikloš 4b, 2. J. Baránek3b, 3. E. Dudová 2b.

F. skupina: S. Sopko – M. Marcinčák 3:0, S. Sopko – Š. Nameš 2:3, M. Marcinčák- Š. Nameš 2:3.
Poradie: 1. Š. Nameš 4b, 2. S. Sopko 3b, 3. M. Marcinčák 2b.

G. skupina: M. Jendželovský – J. Vargovčík 3:0, M. Jendželovský– D. Moskaľ 3:0, J. Vargovčík - D. Moskaľ 3:1.
Poradie: 1. M. Jendželovský 4b, 2.J. Vargovčík 3b, 3.D. Moskaľ 2b.

Výsledky 2.kola – dvojhra v pavúku KO systémom:
Osemfinále: P. Šepeľa - E. Dudová 3:2, Ľ. Ondač - M. Dugas st. 0:3, T. Mikloš - S. Sopko 3:0, J. Baránek - R. Luco 3:1, P. Kondáš - J. Vargovčík 3:0, L. Molnár - Š. Nameš 3:0, M. Jendželovský - A. Cap 3:0, M. Marcinčák - P. Králik 1:3.
Štvrťfinále: P. Šepeľa - M. Dugas st. 3:2, T. Mikloš - J. Baránek 3:1, P. Kondáš - L. Molnár 3:0, M. Jendželovský - P. Králik 1:3.
Semifinále: P. Šepeľa - T. Mikloš 3:1, P. Kondáš - P. Králik 1:3.
o 3. miesto: T. Mikloš - P. Kondáš 3:2.
Finále: P. Šepeľa - P. Králik 1:3.

Výsledky dvojhra mládeže do 19 rokov
Finále: E. Dudová - D. Moskaľ 3:0.

Výsledky štvorhry:
Predkolo: E. Dudová, D. Moskaľ – A. Frenák, J. Kmeť 3:1, R. Luco, M. Marcinčák – Ľ. Ondač, J. Baránek 3:0.
Štvrťfinále: P. Kondáš, P. Králik - E. Dudová, D. Moskaľ 3:2, R. Pivarník, M. Jendželovský – Š. Nameš, T. Mikloš 0:3, A. Cap, L. Molnár – J. Vargovčík, S. Sopko 3:2, R. Luco, M. Marcinčák – P. Šepeľa, M. Dugas st. 2:3.

Semifinále: P. Kondáš, P. Králik - Š. Nameš, T. Mikloš 3:1, A. Cap, L. Molnár –P. Šepeľa, M. Dugas st. 3:1.
o 3.miesto: Š. Nameš, T. Mikloš - P. Šepeľa, M. Dugas st. 1:3.
Finále: P. Kondáš, P. Králik - A. Cap, L. Molnár 2:3.

Štvorhry:
1. miesto: Ladislav Molnár, Arpád Cap (STO Beša)
2. miesto: Peter Králik, Peter Kondáš (STK Kaluža)
3. miesto: Peter Šepeľa, Martin Dugas st. (TTC Kochanovce, STK Lokomotíva Košice)
4. miesto: Štefan Nameš, Tomáš Mikloš (Slávia SOŠT Michalovce, OKST Budkovce)