Bitku o Zemplín rozhodol Stanislav Danko

Na tretí pokus sa zemplínske futbalové derby predsa odohralo. V stredajšej dohrávke jedenásteho kola druhej futbalovej ligy prehrali hráči FK Humenné na domácej pôde so Slavojom Trebišov 0:1. O víťazstve Trebišovčanov rozhodol v 75. minúte Stanislav Danko.

Na veľmi ťažkom teréne, kvôli ktorému sa derby odložilo najskôr v sobotu a potom aj v utorok, sa hral prevažne medzišestnástkový futbal, v ktorom mali v prvom polčase navrch domáci. Tí mali ale prevahu len po súperovu šestnástku, čisté gólové šance diváci nevideli. V druhom polčase sa hra vyrovnala. Trebišovčania umne čakali na chybu súpera a pätnásť minút pred koncom sa jej dočkali. Stanislav Danko sa dostal do brejku a rutinérsky prekonal Dávida Slávika, čím rozhodol, že všetky tri body putovali na dolný Zemplín. Nemuseli, pretože hneď po jeho góle mali gól na kopačkách aj domáci, Sedláčková strela ale skončila na pravej žrdi. Hostia po tom umne kontrolovali priebeh hry a dokráčali tak k cennému víťazstvu, mimochodom prvému pre nich v derby od návratu Humenčanov do druhej ligy.

FK Humenné - Slavoj Trebišov 0:1 (0:0)
Gól: 75. Danko.
Žlté karty: 54. Zlacký, 87. Komjatý – 19. M. Novák, 25. Matta, 83. Geri (tréner)
FK: Slávik – Zlacký, Diamé, Kuc, C. Vasiľ, Komár, Dzurík, Sedláček, Streňo, Rypák (72. Jurčišin), Jančo (72. Komjatý).
SLAVOJ: Dlubáč – Matta, D. Špak, Ilinjo, Rokyta, M. Novák (57. Zsemlye), R. Begala, Danko, Sanusi (90. M. Kolesár), Bajtoš (80. Mokoš), Ikugar.