Prvý duel s tesným víťazstvom Iuventy 23:22

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom zápase druhého kola EHF Európskeho pohára nad švajčiarskym Yellow Winterthur 23:22 a pred nedeľňajšou odvetou sú bližšie k postupu do tretieho kola. Nedeľňajšia odveta začína od 16.00 hod. a hrá sa opäť v Michalovciach.

Lepšie do dvojzápasu vstúpil švajčiarsky súper. Ten využíval hlavne rýchly prechod do útoku a takisto aj streleckú nemohúcnosť v zápise hosťujúcej Iuventy. V deviatej minúte viedol Winterthur 5:2, na čo reagovala lavička Zemplínčaniek prvým oddychovým časom. Po ňom síce Dmytrenková gólom na 3:6 zrušila deväťminútovku Iuventy bez gólu, no o dve minúty boli Švajčiarsky vo vedení 8:4. Iuventa kontrovala dvoma gólmi v rade, na čo v devätnástej minúte reagovala oddychovým časom aj lavička Winterthuru. Po ňom Švajčiarky odskočili na 10:6, no Kompaniecová troma gólmi v rade znížila na 9:10. Posledné slovo v prvom polčase patrilo Švajčiarkám, ktorý po góle Ruseth v poslednej sekunde v polčase viedol 11:9.

V úvode druhého polčasu síce presne namierila Popovcová, štart do tohto dejstva ale mal lepší Winterthur, ktorý po dvoch góloch viedol v 34. minúte 13:10. Kompaniecová opäť zdvihla zástavu Iuventu gólom na 12:13 a vyrovnaný priebeh mali aj ďalšie minúty. Švajčiarkam sa po dvoch góloch v rade podarilo v 44. minúte odskočiť na 17:14, na čo lavička Iuventy opäť reagovala oddychovým časom. Keď po ňom Soskyda znížila na 16:17, oddychový čas si brala aj lavička Winterthuru. V päťdesiatej minúte Wollingerová zrovnala na 18:18 a hoci následne Winterthur dvoma gólmi strhol vedenie na svoju stranu (20:18), lepší záver duelu mali Michalovčanky. Tie po góle Wollingerovej vyrovnali na 21:21 a v 57.minúte ich poslala po prvýkrát do vedenia Kompaniecová (22:21). Vedenie už z rúk nepustili. Popovcová upravila na 23:21 a na víťazstve Michaloviec nič nezmenil ani gól Ruserth na začiatku poslednej minúty.

Yellow Wintertur - MŠK Iuventa Michalovce 22:23 (11:9)- hralo sa v Michalovciach
Pok. hody: 4/2 - 7/6. Vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Altmar a Horváth (obaja Maďarsko). Divákov:
YELLOW: Fischbacher, Mutzenberg, Rossignoli - Vasič 4, Grozdanovska 5, Chevalier, Koch, Mossner, Holtz Macedo 1, Hamiti, Kratz, Rusert 8, Husmann, Murer 1, Abramowicz 3, Makar.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Handóttir, Dvorščáková, Štefaniková 2, Dmytrenková 1, Popovcová 3, Soskyda 2, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 3, Kompaniecová 10/6, Kolovská 1, Klučková 1, Krivokapičová.