Tesná prehra michalovskej Iuventy v Šali

Štvrtú porážku v sezóne zaknihovali v siedmom kole MOL ligy hádzanárky MŚK Iuventa Michalovce. Obhajca prvenstva prehral v Šali s Duslom tesne 29:30, keď po polčase prehrával 10:17. Iuvente nepomohlo ani desať gólov Kompaniecovej a sedem druhopolčasových presných zásahov Aleny Dvorščákovej. V MOL lige teraz prichádza mesačná reprezentačná prestávka, Iuventa bude najbližšie v hre až 19. novembra, kedy ju čaká duel v Plzni.

Po nevydarenom prvom polčase sa zdalo, že Michalovčanky utrpia vysokú porážku, V druhom dejstve sa ale tím trénera Petra Kostku zmobilizoval a krátko pred koncom dokonca vyrovnal na 28:28. Zvrat v zápase sa mu už ale nepodaril. Šaľa zvíťazila 30:29 a na svojom konte má už siedme tohtosezónne víťazstvo...

Lepší vstup do zápasu mali domáce hráčky. Michalovčanky sa dlho nevedeli presadiť v koncovke a v piatej minúte prehrávali 0:5. Až potom presne mierila Lívia Klučková, bolo to ale Duslo, ktoré udávalo smer zápasu. Po trojgólovej šnúre viedlo v šestnástej minúte 10:3. Iuventa odpovedala taktiež troma presnými zásahmi v rade (10:6), záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie domácim, ktoré prvý polčas vyhrali 17:10. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Rozstrieľala sa hosťujúca Dvorščáková (v druhom polčase strelila  svojich všetkých sedem gólov), ktorá sa pridala ku Kompaniecovej a rázom Michalovčanky začali sťahovať náskok súpera. V 38. minúte už bolo iba 18:17 a lavička Dusla reagovala oddychovým časom. Od tohto momentu sa družstvá ťahali o každý jeden gól. Šaľa síce v 51. minúte viedla pohodlným trojgólovým náskokom (26:23), Iuventa ale dokázala odpovedať aj na tento stav a v 56. minúte bolo po presnej strele Kolovskej vyrovnané (28:28). Následne ale michalovská pivotka dostala dvojminútový trest, čo Šaľa potrestala dvoma gólmi a bolo rozhodnuté. Nič na tom nezmenil ani kontaktný gól Kolovskej, ktorým len upravila konečný výsledok na 30:29.

HK Slovan Duslo Šaľa - MŠK Iuventa Michalovce 30:29 (17:10)
Pok. hody: 9/5 - 4/4. Vylúčené: 4 - 6. Rozhodovali: Sivák a Haščík. Divákov: 1200.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková - Takáčová 2, Vargová 3, Konigová, Pócsiková 3, Ščípová 4/1, Ušiaková 1, Tulipánová 3, Pastoreková, Matušincová 1, Somogyi 8, Trepáčová 3/2, Pálová, Varjassiová 1, Ratvajská 1
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Hansdóttir, Dvorščáková 7, Štefaniková 1, Dmytrenková 2, Popovcová, Soskyda, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 4, Kompaniecová 10/4, Kolovská, Krivokapičová, Klučková 3.