Michalovská Dukla zdolala Košice 4:1 a zastavila sériu porážok

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si po mesiaci znova doma zahúkali. V zápase dvanásteho kola Tipos Extraligy zvíťazili nad HC Košice 4:1 a po dvoch prehrách v rade tak znova zabodovali naplno. Na výhre sa gólmi podieľali Filip Vašaš, Roman Žitný, Matúš Paločko a Jakub Suja. Zverenci trénera Toma Coolena budú v hre najbližšie v piatok 28. október, kedy sa predstavia opäť doma. O 17.30 hod. privítajú Banskú Bystricu.

Michalovčania síce bodovali v posledných troch dueloch v rade, na svojom konte ale mali šesť prehier z posledných siedmych duelov, a tak potrebovali zabodovať naplno. Tréner Tom Coolen porozhadzoval útočné formácie, čo mu prinieslo osoh. V prvej tretine jeho zverenci jasne dominovali a svoju prevahu pretavili v dva góly. Najskôr v ôsmej minúte neudržal Riečický strelu Michalčina a po prihrávke Matúša Paločka do opustenej bránky skóroval Filip Vašaš. O osem minút neskôr sa diváci radovali opäť. Po spolupráci prvého útoku sa presadil Roman Žitný. V druhej tretine sa obraz hry vyrovnal. Aktívnejší tentoraz boli Košičania, ktorí strelili kontaktný gól vďaka Michalovi Chovanovi. Následne sa Michalovčania nenakopli pri vylúčení Deyla, v závere druhej časti sa ubránili pri vylúčení Suju. V poslednej päťminútovke dvakrát zvonila žrď – najskôr na hosťujúcej strane po strele Lapšanského, v oslabení pomohla konštrukcia brány aj michalovskému brankárovi Škorvánkovi, ktorý tak nemusel zasahovať pri koncovke Campbella. Aj v tretej časti sa hral vyrovnaný duel. Domáci mohli hneď v úvode dvakrát navýšiť svoje vedenie. Najskôr Bjalončík netrafil opustenú bránku a potom sa nepresadil ani Zabusovs, ktorého strelu Riečický vytlačil z bránkovej čiary. Hostia mohli vyrovnať pri vylúčení Glazkova, no skončení presilovky prišiel trest. V 48. minúte totiž  Osbrun našiel parádne Paločka a ten upravil na 3:1. Tretí strelený gól dodal Zemplínčanom potrebné sebavedomie a zápas už z rúk nepustili. Hosťom sa nepodarilo skorigovať ani v minútovej power-play-, naopak, gólom do prázdnej bránky upravil konečné skóre na 4:1 Jakub Suja.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja – 29. Chovan (Tybor, Bartánus).
Vylúčení: 3:4. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Smrek - Hájnik, Durmis. Divákov: 3221.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihálik, Macejko – Buc, Suja, Žitný – Lapšanský, Pavlovs, Zabusovs – Paločko, Galamboš, Vašaš – Chalupa, Bjalončík, Bezúch.
HC: Riečický - Southorn, Olsson, Deyl, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ.

Uverejnené: 23.10.2022 19:59:51