Po majstrovi pokorili aj vicemajstra. Michalovská Dukla zdolala Nitru

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce natiahli víťaznú šnúru na tri zápasy. V súboji šestnásteho kola Tipos Extraligy zdolali HK Nitra 4:3 a po piatkovej výhre nad majstrom HC Slovan Bratislava zdolali aj vicemajstra. Michalovčania síce prehrávali 1:2, šnúrou troch gólov ale získali duel na svoju stranu. O góly sa postarali Roman Žitný, Jakub Suja, Matúš Paločko a Peter Bjalončík.

V najvyššej hokejovej extralige teraz nastáva reprezentačná pauza, Michalovčania budú v hre až v stredu šestnásteho novembra, kedy sa predstavia v Prešove. Následne doma v piatok osemnásteho novembra privítajú Zvolen a v nedeľu dvadsiateho novembra Trenčín.

Michalovčania si po piatkovej výhre so Slovanom Bratislava robili zálusk aj na skalp vicemajstra. V prvej tretine ale lepším tímom boli hostia. Skóre síce mohol otvoriť Paločko, ktorý bekhendom neprekonal O´Connora, potom ale prišli chvíle Nitry. Tá mala výhodu presilovej hry po faule Žitného a takmer celú dvojminútovku strávili jej hráči v michalovskom pásme. Aj napriek obrovskému tlaku neskórovali. To isté sa podarilo aj Michalovčanom pri vylúčení Jakuba Lacku, presilovku po faule Pupáka prerušil dvojminútový trest pre Suju. Práve po návrate nitrianskeho útočníka na ľad padol prvý gól. V presilovke sa presadil Roman Tvrdoň, keď využil Krivošíkove clonenie pred Škorvánkom. Domáci mohli takmer okamžite vyrovnať. Zo skrumáže pred O´Connorom ale puk do bránky nedosiahli. Podarilo sa to až v dvadsiatej minúte Romanovi Žitnému, ktorému ideálne nabil na strelu z jednej Pavlovs. Štart do druhej časti mali lepší Michalovčania, opäť ale inkasovali, keď v 24. minúte Buncis dostal hostí do vedenia.  O tri minúty neskôr bolo vyrovnané. Paločkovu strelu vyrazil O´Connor a Suja puk doklepol do siete.

Hostí mohol dostať do vedenia opäť Jakub Lacka, mieril ale iba do Škorvánka, na druhej strane Žitný nedoklepol puk do siete pri brejku dvoch na jedného. V samom závere ešte domáci ustáli presilovku po faule Pavlovsa, čo bolo dôležité pre ďalší priebeh zápasu. Hostia síce v úvode tretej časti ustáli vylúčenie Donagheya, Matúš Paločko ale po jeho návrate na ľad predviedol parádne sólo a puk zasunul do nitrianskej siete efektne spoza bránky. Hostia avizovali ofsajd, zobrali si trénerský challenge, za čo pykali ďalším dvojminútový trestom. Zemplínčania presilovku opäť nevyužili, opäť ale udreli krátko po jej konci, keď na 4:2 upravil Peter Bjalončík. Hostia ale zdvihli hlavy. Na trestnú lavicu odišiel Bezúch a z presilovky strelil kontaktný gól Reid Duke. Záver sľuboval obrovskú drámu. Hostia si však šancu na vyrovnanie marili vylúčeniami. Michalovčania síce nepotrestali vylúčenia Duke, Švarného, Bajteka či Buncisa, no nepustili Nitru do tlaku a udržali si tak tesné vedenie.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 20. Žitný (Pavlovs, Bezúch), 27. Suja (Paločko), 43. Paločko, 45. Bjalončík (Lapšanský, Macejko) – 16. Tvrdoň (Švarný) pres/1, 24. Buncis (Knies), 48. Duke (Buncis, Donaghey) pres/1.
Vylúčení: 4:8, Bajtek (Nitra) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba, Smrek – Ordzovenský, Janiga. Divákov: 2563.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Štajnoch, Hammond, Macejko, Mihálik – Zabusovs, Suja, Paločko – Žitný, Pavlovs, Bezúch – Lapšanský, Buc, Bjalončík – Vašaš, Galamboš, Chalupa.
HK: O´Connor – Donaghey, Mezei, Gajdoš, Erkamps, Bodák, Švarný, Pekarčík, Pupák – Sýkora, Duke, Morrison – Bajtek, Baláž, Tvrdoň – Krivošík, Buncis, Knies – Lacka, Myklukha, Molnár.

Uverejnené: 06.11.2022 19:26:12