Juniori 1. BK Michalovce nestačili na favorizovaný Inter Bratislava

Družstvo michalovských juniorov vo svojom druhom zápase v skupine GOLD privítalo suveréna posledných ročníkov mládežníckych súťaží – Inter Bratislava. V kvalitnom zápase „Orli“ aj napriek výbornému výkonu v posledných dvoch štvrtinách podľahli súperovi 57:72. Najbližšie mladí Michalovčania vycestujú za súpermi do Nitry a Levíc, a doma sa opäť predstavia prvý decembrový víkend, keď ich protivníkmi budú družstvá z Prievidze a Svitu.

Michalovčania ani na druhý duel sezóny nenastúpili v najsilnejšom zložení, keď im chýbal zranený Adam Bujdoš a pre chorobu aj pivot Moravec. Úvod stretnutia poznačil možno až priveľký rešpekt zo strany domácich, keď sa najmä v útoku veľmi ťažko presadzovali proti kvalitnej obrane súpera. Prvú štvrtinu prehrali 6:18. Favorizovaný súper predvádzal dynamický basketbal s vysokou mierou agresivity a svoj náskok zvyšoval aj v druhej časti hry. Do šatní tak Orli odchádzali s 24-bodovým mankom (19:43). Po prestávke vybehli michalovskí hráči na palubovku ako vymenení a aj s podporu početného obecenstva začali rozdiel v skóre rýchlo zmenšovať. K Demkovi a Serenčkovi sa bodovo pridali aj Tertinský a mladý Dávid Bujdoš, a v 38. minúte už domáci prehrávali iba o 9 bodov (42:51). Skúsený súper, v ktorého drese hralo viacero mladíkov s extraligovými skúsenosťami, však zvrat nepripustil. Diváci videli dobrý basketbal aj v poslednej štvrtine, v ktorej Inter bodovo podržal reprezentant Daniel Koller. Ten v tejto časti hry sám strelil všetkých 15 bodov svojho tímu.

1.BK Michalovce – Inter Bratislava 57:72 (6:18, 13:25, 23:14, 15:15)

Zostava a body 1. BK: Demko a Tertinský po 12, Jasovský 7, Pončák 2, Ragan  (D. Bujdoš a Serenčko po 12, Uhľár 0)