Víťazstvo Pavloviec nad Uhom v Sobranciach

Zápasmi sedemnásteho kola, ktoré boli vlastne predohrávkami druhého jarného kola, skončila najvyššia futbalová súťaž v kraji IV. liga Východ – majstrovstvá regiónu. Na záver jesene sa v Sobranciach odohralo zemplínske derby, v ktorom domáci vyzvali OŠK Pavlovce nad Uhom. Viac sa darilo práve hosťom, ktorí zvíťazili 3:1.

FK Sobrance Sobranecko sa síce ujali vedenia po vlastnom góle Jarábka, ešte v prvom polčase ale vyrovnal Ján Novák a v druhom rozhodol dvoma gólmi v priebehu minúty Ľuboš Slinčák. Pavlovčania tak zimujú v strede tabuľky, konkrétne na desiatom mieste. Sobrančanom patrí po jeseni predposledné pätnáste miesto a na jar ich čaká náročný boj o záchranu.

FK Sobrance Sobranecko - OŠK Pavlovce nad Uhom 1:3 (1:1)
Góly: 28. Jarábek (vlastný) - 45. Novák, 53. a 54. Slinčák.
Žlté karty: 45. Adam, 47. Hreha, 77. Gutič - 31. Ruskovský, 31. Novák.
FK SOBRANECKO: Gutič – Horvát, Poník, Legemza, Adam, Hreško, Kostič, Janič, Pálfi, Blaško, Hreha (82. Ozuem)
OŠK: Miroslav Liutnianskij – Jarábek (80. Lelovič), Bajči, Dargaj, Loffay (85. Vaľko), Ruskovský, Sedlák (80. Sočuvka), Maxim Liutnianskij, Slinčák (80. Kalanin), E. Varga (56. Baňas), J. Novák.

Ďalšie výsledky 17. kola: MFK ADV Stará Ľubovňa - MŠK Spartak Medzilaborce 4:1, FK Gerlachov - FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 5:1, MŠK Spišské Podhradie - TJ Mladosť Kalša 1:1, TJ Sokol Ľubotice - FK Tatra Sokoľany 7:0, OFK SIM Raslavice - MFK Spartak Medzev 0:1, MFK Slovan Sabinov - FC Čaňa 2:0, FK Kechnec - OŠK Rudňany 5:0.