V súboji dvoch Dukiel dvojbodové víťazstvo pre Michalovčanov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase devätnásteho kola Tipos Extraligy na domácom ľade nad HC Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení a natiahli sériu, v ktorej bodujú už na šesť zápasov. Michalovčania viedli po jedenástich minútach po góloch Matúša Paločka a Dávida Buca 2:0, vedenie ale neudržali a hostia duel osem sekúnd pred koncom poslali do predĺženia. V ňom Osburne tečoval Zabusovsovu strelu a rozhodol o tom, že extra bod ostal na Zemplíne.

Zverenci trénera Romana Stantiena sa najbližšie dvakrát predstavia vonku, keď odohrajú zápasy v Liptovskom Mikuláši a Nových Zámkoch. Doma budú hrať najbližšie až v piatok druhého decembra, kedy o 17.30 hod. privítajú Poprad.

Keby bolo po prvej tretine súboja dvoch Dukiel štyri, či päť nula v prospech Michalovčanov, nikto by nič nepovedal. Zverenci trénera Romana Stantiena totiž od úvodu šliapali ako hodinky a vytvárali si jednu čistú gólovú šancu za druhou. Už po niekoľkých sekundách puk skákal po bránkovej čiare, Paločko ho ale nezasunul za chrbát LaCouvee. Podobne dopadol v druhej minúte aj Michalčin. Tlak prinášal fauly Trenčanov. Michalovčania síce nevyužili presilovku štyroch proti trom, pri vylúčení Ulrycha ale po krásnej kombinácii skóroval Matúš Paločko. O 75 sekúnd bol 2:0, po tom čo Glazkov krásne našiel Buca a ten strelou z jednej nedal LaCouveemu šancu. Domáci mali aj naďalej prevahu, ďalší gól už ale nepridali. V druhej časti pokračovali v nátlakovej hre. Hostia hrali hneď v úvode šiesti, následnú presilovku ale Michalovčania nevyužili. Skórovať mohli aj po Vašošovej strele, ktorú zastavila žŕdka, na druhej strane cengala žrď po koncovke Čacha. Zemplínčania boli aktívnejší aj v úvode tretej časti, opäť ale rozhodujúci klinec do rakvy Trenčína nezatĺkli, za čo pykali. V 54. minúte z ojedinelej akcie znížil Viliam Čacho. Domáci nepotrestali ani Thelinove vylúčenie a po útočnom faule Zabusovsa išli do štyroch aj oni. Trenčín následne odvolal brankára a v power-play vyrovnal osem sekúnd pred koncom práve Thelin. V predĺžení najskôr Suja nastrelil žŕdku. Gólom skončila až situácia v 63. minúte, kedy strelu Zabusovsa šikovne tečoval do siete Osburne, ktorý tak rozhodol o tom, že extra bod ostáva na Zemplíne.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 10. Paločko (Buc, Žitný) pres/1, 11. Buc (Glazkov, Štajnoch), 63. Osburn (Zabusovs) - 54. Čacho (Sloboda), 60. Thelin (Valach) pres/1.
Vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Nemčík (Tren.) 5+DKZ za seknutie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Krajčík - Jurčiak, Frimmel. Divákov: 2535.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik - Zabusovs, Suja, Paločko - Žitný, Pavlovs, Bezúch - Vašaš, Bjalončík, Lapšanský - Szypula, Buc, Chalupa.
HC DUKLA:  LaCouvee - Ozols, Tourigny, Pietroniro, Ulrych, Hlaváč, Nemčík, Miklovič - Petráš, Čacho, Sloboda - Thelin, Flick, Valach - Krajčovič, Sojčík, Jurík - Stahoň, Ferenyi, Gaťár.

Uverejnené: 20.11.2022 20:25:53