Iuventa Michalovce vyhrala v Písku a má tretie víťazstvo v rade

Tretie víťazstvo v rade zaknihovali v stredajšej predohrávke desiateho kola MOL ligy hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. Michalovčanky zvíťazili na ihrisku Sokol Písek v ďalšej dráme 30:28 a dobre sa tak naladili pred víkendovým duelom tretieho kola EHF Európskeho pohára, v ktorom v nedeľu od 16.00 hod. privítajú švédsky Lugi Dam.

Odveta je na programe budúcu nedeľu a zverenky trénera Petra Kostku budú v hre do konca roka ešte dvakrát. V sobotu sedemnásteho decembra ich v Šali čaká duel semifinále Slovenského pohára, no a rok 2022 zakončia dohrávaným duelom jedenásteho kola MOL ligy, v ktorom v šlágri kola a i celej jesene privítajú v utorok dvadsiateho decembra o 17.30 hod. českého majstra a svojho najväčšieho konkurenta v lige DHK Baník Most.

Michalovčanky v Písku ešte ani raz neprehrali a je to tak aj po stredajšej predohrávke. Domáci TJ Sokol síce hlavne v úvode viackrát viedol, Michalovčanky však v druhom polčase držali tesný náskok a aj napriek vylúčeniu brankárky Almeidovej a výraznému zásahu do zostavy tímu si nesú z horúcej pôdy ďalšie cenné dva body, ktoré pre nich znamenaj najdlhšiu tohtosezónnu víťaznú šnúru.

Domáce hráčky boli vo vedení hlavne v prvej desaťminúovke. Ani raz ale nedokázali odskočiť na vyšší počet gólov ako jeden. To sa ako prvým podarilo Michalovčankám, ktoré po trojgólovej šnúre viedli v desiatej minúte 8:6. V pätnástej minúte viedli po góle Kompaniecovej 11:8, výrazne ich ale zasiahlo prísne vylúčenie brankárky Almeidovej, čo Písek využil na vyrovnanie. Iuventa však opäť kontrovala troma gólmi v rade a náskok si udržiavala až do konca prvého polčasu, ktorý vyhrala 17:15. Dvojgólové manko hneď v úvode druhého dejstva zmazali Stellnerová s Chlupovom, TJ Sokol sa ale v druhej tridsaťminútovke ani raz nedostali do vedenia, hoci sa im v priebehu zápasu podarilo ešte niekoľkokrát vyrovnať. Naposledy tak bolo v 38. minúte, kedy Eva Svobodová zmazala tesné manko Iuventy (20:20). Od tohto okamihu už ale boli vo vedení iba Michalovčanky. Tie vyhrávali v 48. minúte po presnej strele Kohučovej 27:23, domácim sa ale troma gólmi v rade podarilo znížiť na 26:27. Klučková opäť dostala Zemplínčanky do dvojgólového vedenia. Chlupová síce znížila, Štefaniková s Popovcovou ale dostali Michalovčanky už do vedenia 30:27 a minútu pred koncom tak bolo rozhodnuté. Domáca kanonierka Korešová už iba skorigovala skóre dramatického duelu na 28:30.

TJ Sokol Písek – MŠK Iuventa Michalovce 28:30 (15:17)
Pok. hody: 6/6 – 3/3. Vylúčené: 1:5, navyše Almeidová (Michalovce) priama červená karta. Rozhodovali: Brzósková a Sovová (Česká republika).
TJ SOKOL: Kržová, Preslová, Bezpalcová – Velková 3, Kordíková, Plojharová, Hanzelínová, Korešová 10/6, E. Svobodová 3, Bicanová, M. Svobodová 1, Stellnerová 9, Chlupová 2.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 4, Štefaníková 3, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskydová, Kohučová 3, Borysevyčová, Wollingerová 7, Kompaniecová 8/3, Kolovská, Klučková 1, Krivokapićová 2.