Koniec víťaznej série a série bez prehry

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prišli o svoje série pod Urpínom. Po piatich dueloch, v ktorých vyhrali a v desiatich, v ktorých bodovali, tentoraz nestačili na HC 05 Banská Bystrice, ktorému podľahli na jeho ľade 2:3.

A to pritom boli Michalovčania veľmi blízko k ďalšiemu víťazstvu. Po prvej tretine totiž viedli po góloch Pavlovsa a Vašaša 2:0. Domáci však v druhej časti vyrovnali a v tretej tretine rozhodol o ich víťazstve Jakub Sukeľ. Zverenci trénera Romana Stantiena odohrajú do reprezentačnej pauzy už iba jeden duel. V nedeľu od 16.30 hod. privítajú Spišskú Novú Ves.

HC 05 Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 23. Tamáši (Kontos, Björkung) pres/1, 33. Kojo (Gašpar, Sukeľ), 49. Sukeľ (Gašpar, Bíreš) – 1. Pavlovs (Michalčin, Glazkov), 10. Vašaš (Galamboš)
Vylúčení: 2:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Výleta, Snášel – Haringa, Kontšek. Divákov: 1633.
HC 05: Sedláček - Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Výhonský, Tamáši, Urbánek – Troock, Kontos, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Kabáč, Jamrich, Gabor
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Mihalik, Macejko – Zabusovs, Pavlovs, Paločko – Žitný, Buc, Bjalončík – Szypula, Suja, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa.