Iuventa do osemfinále EHF Európskeho pohára

Hádzanárkam MŠK Iuventa Michalovce sa podarilo po šiestykrát preniknúť v pohárovej Európe do osemfinále. Zverenky trénera Petra Kostku totiž v treťom kole EHF Európskeho pohára vyradili švédsky Lugi Dam. Ten zdolali minulú nedeľu doma 33:25 a takisto uspeli aj v Malmo, kde vyhrali 26:19. Presvedčivo tak postúpili medzi šestnásť najlepších.

Michalovčanky od úvodu kráčali za postupom. Súperkám, ktoré opäť nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy Isabely Guldenovej, v prvom polčase nedovolili gólovo odskočiť, čo bolo dôležité pre postup do ďalšieho kola. Lugi Dam viedol len v samom úvode a na konci prvého polčasu, kedy trojgólovou šnúrou otočil z 8:10 na 11:10. Švédky vyhrávali o gól aj v úvode druhého polčasu, Iuventa však šnúrou šiestich gólov otočila zo 14:15 na 20:15 a definitívne tak zlomila zápas na svoju stranu. V zápase vynikla brankárka Jablonská s takmer päťdesiatpercentnou úspešnosťou a takisto aj kridelníčka Martina Popovcová, ktorá premenila na gól všetkých desať striel. Osemfinálový žreb sa uskutoční tento týždeň vo Viedni. Michalovčanky do konca roka budú v hre ešte dvakrát. V sobotu ich čaká semifinálový duel Slovenského pohára v Šali a kalendárny rok ukončia v utorok dvadsiateho decembra domácim súbojom s Mostom (začiatok o 17.30 hod.).

Lugi Dam - MŠK Iuventa Michalovce 19:26 (11:10)
Prvý zápas: 25:33
Do osemfinále postúpil MŠK Iuventa Michalovce.
Pok. hody: 3/2 - 1/1. Vylúčené: 2 - 5, ČK: Štefaniková äMichalovce - za tri vylúčenia). Rozhodovali: Borge a Naygren (obaja Nórsko). Divákov:
LUGI: Berg, Popaja 1 - Nyman 1, Lindeberg 1, Lundin 1, Carlsson 3, Lonnegren 2, Iseni 3, Moller Adebo 2, Nyrell 2, A. Andersson 3, Knudsen, Raiyne Malmberg.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská, Jakubíková - Dvorščáková 3, Polievková, Štefaniková 1, Dmytrenková 1, Popovcová 10, Soskyda, Kohučová 1, Wollingerová 3, Kompaniecová 5, Kolovská, Klučková, Krivokapičová 2.